Täna kella üheni päeval saab osaleda lihavõtte linnuvaatlusel, mis selgitab lindude poolest kõige liigirikkama Eesti linna.

“Sageli me seostamegi, et linnas peale tuvide, kajakate, vareste suurt midagi näha ei olegi, aga möödunud aastal nähti Eestimaa linnades üle saja linnuliigi ja ainuüksi Pärnu linnas kohati üle kaheksakümne,” selgitas ornitoloog ja linnade linnuvaatluse koordinaator Tarvo Valker “Aktuaalsele Kaamerale”.

Linnade linnuvaatlust peetakse pühapäeva hommikul kella viiest kuni kella üheni päeval. Kas otsida sulelisi kogu selle aja jooksul või minna loodusesse vaid tunniks-paariks on igaühe vaba valik. Kõige aktiivsemad on linnud päikesetõusu ajal.

Kui vaatlejad peavad püsima linna piirides, siis vaadeldavad linnud ise võivad asuda linnast väljas ja kas või mitme kilomeetri kaugusel mere kohal.

Kaasalöömiseks tuleb endale leida vähemalt üks seltsiline, valida sobiv Eesti linn ning ajavahemikus kell 5-13 selle piires üles leida võimalikult palju linnuliike. Kohatud linnuliikide nimekiri koos kontaktisiku nime ja telefoninumbriga tuleb edastada juba samal päeval hiljemalt kell 16 aadressil tarvo.valker@gmail.com või selle võimaluse puududes telefonil 5393 2684.

Linnade linnuvaatluse lõplikud tulemused teeb Eesti ornitoloogiaühing teatavaks juba 27. märtsi õhtul hiljemalt kell 19. Lihavõtte linnuvaatluspäevade esialgsed tulemused avaldame 28. märtsil ning lõpliku kokkuvõtte 5. aprillil. Lisateave: riho.kinks@eoy.ee, 508 6690.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.