Mõni päev tagasi märkas üks Haapsalu linnakodanik, et Säästumarketi parklas toimub midagi huvitavat ja saatis selle kohta Läänlasele nii kirja kui ka video.

“Ühe auto kõrval maas seisis suur hulk (hinnanguliselt 20 tk või enam) punase korgiga viieliitrilisi veekanistreid ja nendega usinalt tegutsemas kaks noort inimest.

Neilt korgid maha keeratud, asuti nende sisu samasse aia äärde välja valama. Uudishimuliku küsimuse peale, et mis toimub, saadi algul põiklevaid vastuseid.

Pisikese pinnimise peale tunnistati ometi, et kavas vahtra, hiljem ka kasemahla kogumise aktsioon Hiiumaal oma kodukandis ette võtta.

Kuna suuri ja tühje plastpudelid eriti pole saada, siis siin Haapsalu Säästumarketis satuti hea pakkumise peale – viieliitrine kanister koos veega 55 senti!

Generated image

Et aga kaubaks läheb ainult tühi taara ja vett üle mere tassida pole mõtet, siis kallatigi kanistrid samas aia äärde tühjaks.

Veel anti teada, et mahla laskmise ja säilitamise oskusteavet on vaja veel studeerida, aga et külmaga mahlad veel ei liigu, siis aega tarkusekogumiseks veel on.

Küsimuse peale, kuhu või kellel sellist hulka mahla pakkuma hakatakse, vastati, et eks näis!”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.