Parima väikeettevõttest praktikakoha tiitli pälvis isikupäraste hõrgutiste loomisega tegelev Gurmeeklubi OÜ, kellele andis täna auhinna üle ettevõtlusminister Liisa Oviir.

„Gurmeeklubi on igati imetlusväärne ettevõte, kes võtab igal aastal praktikale sama palju inimesi, kui töötab selles ettevõttes. Kui seda eeskuju järgiks suurettevõtted, poleks meil probleemi noorte väljaõppe vastavusega tööandjate soovidele või noorte suundumisega tööturule pärast õpinguid,“ ütles Oviir.

„Gurmeeklubi on hea näide vastutustundlikust ettevõttest, mis tahab panustada ühiskonda. Loodan, et seda eeskuju hakkavad järgima paljud!“ sõnas minister.

Gurmeeklubi tootmisjuhi Kaire Kase sõnul on Parima väikeettevõttest praktikakoha tunnustus neile väga oluline eelkõige seetõttu, et ka väikeettevõtete panust praktikakohtade loomisel märgatakse ja väärtustatakse. „Meil on hea koostöö mitmete erinevate koolidega praktikantide leidmisel, kuid loodame, et kondiitri, pagari ja kokaeriala praktikahuvilised märkavad meid senisest veelgi rohkem ning leiavad ka ise tee meie juurde praktikale.“

Eesti Tööandjate Keskliidu esmakordselt korraldatava Parima praktikakoha konkursi eesmärgiks on tunnustada ja tõsta esile neid Eesti ettevõtteid, kes panustavad märkimisväärselt kutseõppuritele ja tudengitele praktikavõimaluste või õpipoisiõppe pakkumisse, aidates lähendada kooliharidust ja reaalse tööturu vajadusi.

Parima praktikakoha konkursi tunnustused anti välja kolmes kategoorias: parima praktikakoha tiitli pälvis ettevõte ABB AS, parima regionaalse praktikakoha tiitli sai Narva ettevõte Fortaco Estonia OÜ ning parim väikeettevõttest praktikakoht on 24 töötajaga Gurmeeklubi.

Konkurss viidi läbi haridus- ja teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames. Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Konkurssi rahastavad Eesti riik ja Euroopa Sotsiaalfond.

 

Allikas: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.