1. aprillil asutatakse Raplamaal Purkus Eesti Huumorimuuseum

Mittetulundusühingud Eesti Huumoriliit ja Purculi asutavad 1. aprillil Purkus Eesti Huumorimuuseumi huumoripärandi talletamiseks ja väärtustamiseks selle kõikides väljendusvormides. Asutamisleping allkirjastatakse kl 19 Purku koolimajas.

MTÜ Purculi on kogunud alates 2010. aastast naljasõprade toel Eesti humoristide ja karikaturistide loomingut. Hetkel on kogutud ca 2000 originaalkarikatuuri 80 karikaturistilt, lisaks hulgaliselt muud huumoriga seotud materjali.

MTÜ Eesti Huumoriliit taasloodi 2013. aastal. Eesti Huumoriliit on huumori loomingu, selle esitamise, levitamise ja propageerimisega tegelevate inimeste vabatahtlik ühendus, mis korraldab karikatuurinäituseid ja huumoriüritusi üle Eesti.

„Purculi ja huumoriliidu rahvas said lõpuks aru, et midagi on seesinases ilmas puudu ja nii nad otsustasid panna leivad lõpuks ühte kappi ehk sedapuhku huumor ühte muuseumisse ning nii sünnibki Eesti Huumorimuuseum,” ütles Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm. „Eks me ole seda plaaninud pikalt ja mis päev võiks olla huumorimuuseumi ametlikuks asutamiseks parem, kui 1. aprill. Meile on eeskujuks 20 huumorimuuseumi üle Euroopa – tuntumad neist näiteks Belgias, Kruishoutemis (~70 km Brüsselist) asuv Euroopa Karikatuurikeskus ja Bulgaarias, Gabrovos (220 km kaugusel Sofiast) asuv „Huumori ja satiiri maja.”

Ja nii ongi, et 1. aprillil saab olema Eesti Huumorimuuseum Raplamaal Purkus, mille tegevuse eesmärkideks on huumoritemaatika kogumine, säilitamine ja eksponeerimine; huumoriõhtute, karikatuuride ja saržide töötubade korraldamine ning kõik muu, mis mahub huumori mõiste alla.

”Nalja pole kunagi liiga palju ja naer on terviseks, kui naerad õigel ajal ja õiges kohas,“ lisas Eesti Huumoriliidu esimees ja huumoriajakirja Pilkaja peatoimetaja Andrus Tamm. „Eesti Huumorimuuseumi ametlikuks häälekandjaks saabki olema nalja- ja pilkeajakiri Pilkaja, mis ühtlasi peab oma 5. sünnipäeva 1.aprillil ja seda loomulikult Purkus, kus samal päeval avatakse ka karikaturist Hiie Ivanova karikatuurinäitus.

Andrus Tamm

Eesti Huumoriliidu esimees

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.