1. jalaväebrigaadi pioneeripataljon rajas sel nädalal Järvamaale Nurmsi lennuvälja lähistele Kaitseliidu Järva malevale mõeldud õppepositsioonid koos jooksukraavide ja laskepesadega, teatas kaitseväe peastaap.

“Välikindlustuslaagris saavad võitlejad praktikas läbi proovida tegevused, mille kohta on nad eelnevalt saanud teoreetilise koolituse. Kogu tööd juhivad ajateenijatest nooremallohvitserid,” ütles pioneerikompanii ülema abi nooremleitnant Aso Licht.

Kindlustustöödele oli kaasatud ligi 170 ajateenijat ja kümme ühikut rasketehnikat. Tulevikus hakkab rajatud kaevikuliini oma väljaõppes kasutama Kaitseliidu Järva malev. Lisaks kaevikuliini ehitamisele rajas pioneerikompanii tehnikarühm alale ligipääsu lihtsustamiseks ka uue teelõigu.

Pioneerikompanii ajateenijad saavad laagris ettevalmistuse välikindlustuste rajamiseks nii jalaväele kui soomukitele. Lisaks vastast takistavate miiniväljade ning erinevate tõkete rajamisele õpitakse ka oma üksuste liikumist toetavate teede ja sildade ehitamist ja miinide demineerimist.

Sarnaselt teistele ajateenijaid koolitavatele üksustele kulmineerub ka pioneeripataljoni väljaõppetsükkel sel aastal Lõuna-Eestis peetava õppusega Kevadtorm 2016.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.