Aprillikuus on Iloni Imedemaa täis nalja, tantsu ja kunsti

Aprillikuus on Haapsalus Iloni Imedemaal peredele palju vahvaid sündmusi. Tähistatakse naljapäeva, rahvusvahelist tantsupäeva, toimub kogupere kunstipäev ja tondituurid.

Iloni Imedemaa juhataja Anne Andrejevi sõnul on pered Imedemaale oodatud koos vahvalt ja sisukalt aega veetma. „Nalja ja naeru ning mängimise saatel saadakse muuseumist alati märkamatult kaasa ka mõni tarkusetera,“ lisas ta.

1.- 3. aprillil on Imedemaal tembutamine. Sel ajal võib uurida lasteraamatukogu poolt kokku pandud triki- ja mustkunstiraamatuid ning õppida selgeks sõprade ninapidi vedamiseks mõni võlutrikk.

Pühapäeval, 17. aprillil on järjekordne sündmus sarjast „Loovuse lainel“ – „ Tundemeri sinu sees – kogupere kunstipäev“. Sel päeval saab kõigil Imedemaa korrustel kunsti teha. Külas on alustav illustraator ja lastejooga õpetaja Gea Grigorjev, kellega koos tehakse oma tormises tundemere lainetuses väike teadveloleku paus, uuritakse toimuvat lähemalt ja lastakse siis kogetul paberile voolata.

Reedel, 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Külas on Rahvusooper Estonia balletisolist Eve Andre- Tuga. Üheskoos õpitakse selgeks ka mõni vahva tantsuliigutus. Terve päev tehakse tantsuteemalisi meisterdusi.

27.- 30.aprillil, kui Haapsalus on HÕFF, on ka Iloni Imedemaal plaanis väikesed “Tondituurid” (algusega kell 11 ja 14). Otsitakse taskulampidega pimedas galeriis varjul olevaid Vaasalinna tonte ning kuulatakse ka üht pisikest hirmujuttu.

Suuremate gruppide puhul (al 10 inimest) palume tuurile registreeruda e-posti aadressil imedemaa@salm.ee. Gruppidele on piletisoodustus.

Alates 6. aprillist on üleval Lidice rahvusvahelise laste 43. kunstikonkursi Eesti laste tööde näitus.

Täpsemat infot leiab SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kodulehelt www.salm.ee.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.