Täna taasavati Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskus

Ligemale kolm aastat tagasi suletud Vaivara ohtlike jäätmete keskuses (Vaivara OJKK) alustatakse tänasest ohtlike jäätmete vastuvõtmise ja ladestamisega.

Keskkonnaminister Marko Pomerants: “Kuna hea nali on minu elu igapäeva osa, siis saan ma aastas ühe päeva ilma selleta kenasti hakkama ja teatan täie tõsidusega: pea neli aastat suletud olnud Vaivara ohtlike jäätmete keskuse väravad on avatud. Selle tulemuse saavutamine on olnud mulle tähtis. Ma ei armasta niisama tööl käimist, sellest peaks ikka midagi positiivset sündima aeg-ajalt! Tänan neid, kes selle nädala reede nii toredadaks teha võimaldasid.”

Nurjunud hangete tõttu pikalt suletud olnud keskuse taasavamise nimel on viimasel aastal tehtud jõulisi samme. Keskusel on uus käitaja ning möödunud aasta lõpus valminud nõrgvee puhastusseade.

Möödunud aasta suvel nurgakivi saanud puhastusseadme kompleks on valmis, töökorras ja vastab kõrgematele kvaliteedinõuetele. See tähendab, et seadmes mitmeetapiliselt puhastatav nõrgvesi on puhas ega kujuta endast keskkonnale vähimatki ohtu.

Käesoleva aasta jaanuaris sõlmiti leping AS-ga Ecopro, kellest sai Vaivara OJKK käitaja. AS Ecopro oli keskuse operaator ka aastatel 2007-2012 ehk siis kuni keskuse sulgemiseni. Tänaseks päevaks on käitajal olemas vajalikud load ning AS Ecopro on taas valmis Vaivaras ohtlikke jäätmeid vastu võtma, ladestama ja käitlema.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala: “Keskuse taasavamine on olnud prioriteetne ja oluline, et tagada meie ettevõtetele kohapealne täiendav jäätmete käitlemise võimalus. Jäätmetekitajad, kes seni on pidanud leidma teisi lahendusi ja võimalusi jäätmete üleandmiseks, saavad need tuua taas Vaivara OJKK-sse. Samas on ohtlike jäätmete keskus endiselt teravdatud tähelepanu all, sest hoolimata selle taasavamisest jätkuvad mitmed arendustegevused.”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.