Vee-ettevõtjad tunnustasid Matsalu Veevärki

Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) andis eile Pärnus Aasta Veeteo tiitli Matsalu Veevärgile kaugloetavate veearvestite ühishanke korraldamise eest.

Riigihankes osales 21 vee-ettevõtjat, kes hankisid kokku 25 333 veearvestit, millest on praeguseks paigaldatud ca 13 000. Pikemas perspektiivis tähendab suurhankelt kokku hoitud summa võitu ka tarbija rahakotile. Lisaks ei ole uute seadmete kasutamisel tarbijal vajadust ise veenäitu teatada, kinnitas EVELi tegevjuht Vahur Tarkmees.

Projekti eestvedajaks koostöös Eesti Vee-ettevõtete Liiduga on olnud peaasjalikult Matsalu Veevärk AS.

Eesti Vee-ettevõtete Liit kuulutas eile välja ka selle aasta elutööpreemia laureaadi pikaajalise panuse eest Eesti veemajanduse arengusse. Preemia pälvis TTÜ keskkonnatehnika instituudi emeriitprofessor tehnikadoktor Heino Mölder.

Mölder on koolitanud suurel hulgal veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala insenere ning viinud läbi pikaajalisi uuringuid reoveepuhastuse tehnoloogia parandamiseks.

Heino Mölderil on samuti suuri teeneid Eesti Veeühingu asutamisel ning ta oli aastail 1993-2000 ühingu esimees ning 2002. aastal valiti ta Veeühingu auliikmeks.

Ettepaneku määrata prof Mölderile elutööpreemia tegi Eesti Veeühingu juhatus. EVELi elutöö auhind anti tänavu välja viiendat korda. Eelmistel kordadel on laureaadid olnud aastate viisi Harald Velner, Aleksander Maastik, Illar Noot ja Enn Tõnisberg.

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.