Tsahkna: Eesti suurim väljakutse on majanduse käimatõmbamine

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees ütles oma aruandekõnes täna Tartus toimunud erakonna volikogul, et Eesti üks olulisim väljakutse järgmiste aastate jooksul on majanduse käimatõmbamine.

Tsahkna sõnul on erakond aasta jooksul suutnud teoks teha oma peamised valimislubadused ja nüüd peab saama põhieesmargiks majanduse käimatõmbamine, teatas IRL.

“Isamaa 2.0 eesmärgiks on, et Eesti rahvusriik kasvaks suuremaks nii inimeste arvu kui ka majanduse poolest. Oleme oma sõna pidanud ning aasta jooksul valitsuses teoks teinud kõik oma suurimad valimislubadused – haldusreformi, lasterikaste perede poliitika, elatisabi fondi, tulumaksutagastuse madalamat palka saavatele inimestele ning suutnud reageerida ka Euroopa põgenikekriisi rahvusriigi huve kaitsva põgenikepoliitika seadustamisel,” ütles Tsahkna.

Tsahkna rõhutas, et Eesti majanduse potentsiaal ei ole avanenud ning nüüd tuleb poliitiline tähelepanu suunata just majanduse käimatõmbamisele. “IMFi ja Eetsi Panga analüüsid näitavad, et meie majanduse kasvupotentsiaal on 4% aastas. Seda me saavutanud ei ole, järelikult on vaja muuta majanduspoliitikat”, ütles Tsahkna.

“Me ei kavatse valitsuses pärast valimislubaduste elluviimist tegeleda peenhäälestusega, vaid rakendada on vaja majandust elavdavad reformid”, ütles Tsahkna.

“Oleme koostanud koos kõigi ettevõtlusorganisatsioonidega “Konkurentsivõime 2.0″ tegevuskava, mis tuleb nüüd ellu viia. Ei ole poliitikute asi ettevõtjatele õpetada, kuidas nende arengutingimusi paremaks muuta. Tuleb nende ettepanekud ellu viia alates bürokraatia ja ülereguleerimise vähendamisest kuni maksupoliitikani välja”, ütles Tsahkna.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.