Kolm Läänemaa mereteemalist ideed said teostamiseks kokku ligi 3000 eurot

Merekultuuriaasta ideekonkursile laekunud 120 taotlusest otsustas kultuuriministeerium rahastada 20 kogusummas 20 000 eurot. Rõõmustav on, et nende hulgas on ka 3 Läänemaa projekti, teatas Lääne maavalitsus.

Iloni Imedemaale eraldati 650 eurot mereteemaliste animatsiooni töötubade ja seansside läbiviimiseks Tartu Aparaaditehases ja Haapsalus Iloni Imedemaal.

Virtsu arenguselts taotles toetust merekultuuriaasta temaatikas sündmuste tähistamiseks. Suurimad neist merepäevad ja päikeseloojanguõhtu. Toetuse summa 1500 eurot.

Lääne maakonna keskraamatukogule eraldati 730 eurot rannarootsi kultuuripäevade läbiviimiseks Vormsil.

Merekultuuriaasta ideekonkursi raames määrati toetus eelkõige nendele projektidele, mis olid loodud spetsiaalselt merekultuuriaastat silmas pidades ning on olulise kogukondliku tähendusega.

Ideekonkursi žüriisse kuulusid merekultuuriaasta algataja Urve Tiidus, kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Mirjam Rääbis, Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, EV 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe, Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas, kogukonnafestivali Meie Küla Pidu korraldaja Merle Jantson, traditsioonilise purjelaevanduse edendaja Ain Tähiste ja merekultuuriaasta projektijuht Karen Jagodin.

Toetatud projekt teostatakse käesoleva merekultuuriaasta jooksul.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.