Hoiatus: odavalt iPhone müünud kauplus pettis ostjaid

Par7804001

Tarbijakaitseametis on registreeritud paljude tarbijate avaldusi (5. aprilli seisuga 15) Kreedo Marketing OÜ suhtes, millest nähtub, et kaupleja on pakkunud telefone iPhone turuhinnast odavamalt, kuid pole ostjatele mobiile tarninud ega tagastanud ka ettemaksu.

Kreedo Marketing OÜ on müügiks pakkunud mobiiltelefone iPhone 6 keskmisest turuhinnast märkimisväärselt odavama hinnaga. Vastavalt kaupleja poolt kehtestatud tingimustele tuli tarbijatel tasuda ettevõttele ettemakseid 50 protsendi ulatuses. Tarbijate pöördumistest nähtub, et mobiiltelefone tarbijatele ei tarnitud, ettemaksuna saadu on hoolimata tarbijate vastavasisulistest nõudmistest samuti tagastamata. Mobiiltelefonide müügiks pakkumiseks kasutatud veebikeskkond www.eststore.eu on praeguseks suletud.

Ettevõtte esindaja ei ole osalenud tarbijavaidluste läbivaatamisel tarbijavaidluste komisjonis, ei ole andnud selgitusi tekkinud olukorra kohta ega pakkunud lahendusi probleemse olukorra lahendamiseks. Seni on täitmata ka tarbijavaidluste komisjoni tarbija kasuks tehtud otsus.

Ametisse on pöördunud ka kaks tähelepanelikku tarbijat, kes juhtisid tähelepanu asjaolule, et RJ Marketing OÜ nimelisele kauplejale kuuluvalt veebilehelt ostu sooritades esitatakse tasumiseks aga Kreedo Marketing OÜ-le kuuluvate rekvisiitidega (sh arveldusarve number) arve. Üks tarbijatest on käesolevaks hetkeks teavitanud ka asjaolust, et RJ Marketing OÜ-lt tellitud, kuid Kreedo Marketing OÜ poolt esitatud arve alusel tellitu on kättetoimetamata ning ka raha ei ole kaupleja tagastanud.

RJ Marketing OÜ Äriregistri B-kaardile kantud kontakttelefoni number on välja lülitatud, ühendust ei ole selgituste saamiseks võimalik võtta ka RJ Marketing OÜ-le kuuluval veebilehel www.wheelsmartscooter.euavaldatud kontaktandmete kaudu.

Mõlema ettevõtte suhtes on tarbijakaitseametis algatatud haldusmenetlus.

Arvestades kõike eeltoodut ning sedagi, et pakkumised veebilehekülgedel www.eststore.eu ja www.wheelsmartscooter.eu on üllatavalt sarnased ning et Kreedo Marketing OÜ ei näita üles initsiatiivi ega tahet tarbijate ees võetud kohustuste täitmiseks ja ebaselge on, miks esitab RJ Marketing toote eest tasumiseks teise juriidilise isiku andmed – kutsub tarbijakaitseamet üles erilisele ettevaatlikkusele nimetatud ettevõtjate suhtes. Tarbijakaitseameti hinnangul ei saa usaldusväärseks pidada ettevõtteid, kes kohustusi tarbijate ees ei täida, kaebusi ei lahenda, puudub kauba või teenusega seonduva tehingujärgne teenindamine ja kauba või teenuse eest esitatakse arve pakkumises nimetamata kolmanda isiku nimel.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.