Iloni Imedemaal saab näha massimõrva meenutamiseks korraldatava kunstikonkursi töid

Tänu Tšehhi Vabariigi suursaatkonnale näeb alates 6. aprillist Haapsalus Iloni Imedemaal näitust rahvusvahelise Lidice kunstikonkursile saadetud töödega.

Näituses sisalduvad aastatel 2010-2015 konkursile saadetud ning auhinnatud eesti laste originaaljoonistused. Lisaks on võimalik näha ka üle maailma erinevatest riikidest auhinnatud töid aastatest 2003-2015.

Lidice rahvusvaheline laste kunstikonkurss on loodud meenutamaks teise maailmasõja traagilisi sündmusi, kus natsi-Saksamaa vägede poolt hävitati Lidice nimeline küla. 10. juunil 1942 tapsid okupatsiooniväed kõik üle 15 aasta vanused mehed, naised ja lapsed veeti koonduslaagritesse, üksikud lapsed saadeti ümberkasvatamisele. Kokku kaotas elu 340 Lidice elanikku, lisaks 192 mehele ja 60 naisele 88 last.

Konkursiga hoitaksegi elus mälestust ning samas on see hoiatuseks, et taolised tragöödiad enam kunagi ei korduks ühendades kõigi maade lapsi ühiseks rahumeelseks tegevuseks – kunstiks.

Lidice rahvusvaheline laste kunstikonkurss kuulub maailma suurimate sellelaadsete ürituste hulka: 2015. aastal esitati hindamiseks enam kui 21 000 tööd üle 70 riigist üle kogu maailma. Äramärkimist leidsid seitsme eesti lapse joonistused. 2016. aastal juba 44. korda toimuva konkursi teemaks oli “Kool? Haridus”.

Lisainfo konkursi kohta: http://www.mdvv-lidice.cz/en/

Näitus jääb Iloni Imedemaa teisel korrusel avatuks maikuu lõpuni.

Anne Andrejev

Iloni Imedemaa juhataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.