Aborti teinud noor naine mõisteti kohtus süüdi 150 aastat vana seaduse põhjal

Põhja-Iirimaal mõisteti kohtus 150 aastat vana seaduse põhjal süüdi noor naine, kes kutsus ise esile abordi, teatas CNN.

Kui 19-aastane naine oleks elanud mõnes muus paigas kui Põhja-Iirimaal, poleks teda süüdi mõistetud, ütles naise advokaat. Ent asjaolude sunnil ei saanud naine, kes praegu on 21-aastane, kodukohast lahkuda – tal polnud Põhja-Iirimaalt ärasõitmiseks raha. Tema karistuseks määras kohtunik kolm kuud tingimisi vangistust.

Kohtuniku David McFarlandi sõnul pole talle varasemast teada ühtegi inimest, keda oleks 1861. aastast pärit seaduse põhjal süüdi mõistetud.

Mujal Suurbritannias on seesugused seadused parandatud ja tänapäevaseks muudetud.

abort

Naine, kelle nime ei avaldata, mõisteti süüdi selle eest, et ta katkestas ise raseduse. Naine soovis minna aborti tegema Inglismaale, aga tal polnud reisiks piisavalt raha. Seepärast võttis ta ühendust ühe Inglismaa abordihaiglaga, kust talle soovitati rohtusid, mis on veebi kaudu ostetavad.

Naine ostis rohud ja nende mõjul rasedus katkes. Loode oli siis 10-12 nädala vanune. Noore naise naabrid leidsid loote prügi hulgast ja teatasid politseile.

Aborditeema on maailmas praegu kõneaineks muuhulgas seoses USA presidendivalimistega. Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump teatas hiljuti, et aborti teinud naisi tuleks mingil moel karistada.

Poola kavandab ranget seadust

Ka Poolas on teema avalikkuse tähelepanu all. Poola kavatseb abordi tegemise täielikult keelata. Isegi siis, kui naist on vägistatud või kui lootel on avastatud tõsised terviseprobleemid.

See pole veel seaduseks vormistatud, aga peaminister Beata Szydlo ja juhtiva partei liider Jarosław Kaczyński pooldavad seadust. Katoliikliku kiriku piiskoppide seaduse vastuvõtmist pooldav kiri loeti läinud pühapäeval Poola kirikutes avalikult ette. See tõi kaasa rahva protestiavaldused.

Praegu lubab Poola seadus rasedust katkestada raseduse varases staadiumis, kui ema tervis on ohus, kui laps võib olla sündides jäädava puudega, kui naine on rasestunud pärast vägistamist või verepilastuse tõttu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.