Homses Maalehes: Peaminister Rõivas ütleb igal hommikul mõttes aitäh Eesti rahvale

Maalehe 7. aprilli number.
Maalehe 7. aprilli number.

Peaministri intervjuu: Eesti pole veel kõikides nüanssides ideaalne ühiskond

Peaminister Taavi Rõivas kinnitab Maalehele antud usutluses, et ütleb igal hommikul mõttes aitäh Eesti rahvale, kes teda on usaldanud. Ta räägib Argo Ideonile nigela majanduskasvu põhjustest, presidendikandidaatidest ja peaministri kehvast reitingust.

Soomlane, kes on käinud igas Eesti vallas

Kes on praegu Eestis kõige kuulsam soomlane? Kas Kekkonen, Lönnrot, Sibelius? Pigem siiski Tapio Mäkeläinen, mees, kelle kohta kümned tuhanded eestlased võivad öelda „Meie Tapio”. Ta on külastanud kõiki Eestimaa 183 valda ja 30 linna, kirjutanud Eesti kohta 3000 lehekülge raamatuid, 35 aasta jooksul toonud siia 100 000 Soome turisti. Tapio on ka suur Läänemaa sõber ja olnud siin sage külaline.

Eesti kõige vägevamad loodusfotod 2016

Fotovõistluse „Looduse aasta foto 2016“ žürii on oma otsused teinud. Ehkki võitjad kuulutatakse välja kuu lõpul, avaldab homne Maaleht juba praegu eksklusiivselt valiku parimaid pilte. Lisaks suurem valik fotosid Maalehe digilehes.

Surmahoop rahvusülikoolile: magistriõpe muudetakse jõuliste sammudega ingliskeelseks

Meie rahvusülikool Tartu Ülikool on muutunud üheks lipulaevaks eestikeelse kõrghariduse osakaalu vähendamisel. Nimelt võetakse seal sügisel magistriõppes ingliskeelsetele erialadele juba üle veerandi kõigist tudengitest.

Eestlaste abiga pääsevad Ghana lapsed kooli

Igal aastal saab Kongo külas ja ümbruskonnas hulk lapsi kooli minna vaid tänu eestlaste abile. Eesti inimesed on MTÜ Mondo kaudu viimastel aastatel andnud vaeses Põhja-Ghana külakeses raha lastele kooliskäimiseks ning aidanud käima tõmmata ettevõtlust seal, kus kohalikud enne mingit võimalust ei näinud. Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš külastas Ghana koolitundi ja tegi retke illegaalsetele kullaväljadele.

Kes oleks maarahvale sobilik president?

Ivar Soopan sattus jutuhoogu kahe toreda Lelle elanikuga, kes jutustasid, mida nad arvavad mõnest seni välja pakutud presidendikandidaadist ja kes nende arvates oleks õige mees või naine riiki esindama.

Linnakonnad sattusid liikluskeerisesse

Kui Astangu hubastes kivilõhedes ja urgudes talvitunud konnad pärast kosutavat talveund silmad lahti teevad ning looduse kutsel järve ja tiikide poole teele asuvad, tabab neid ebameeldiv üllatus. Nimelt on seni üsna vaiksele Astangu tänavale ümber suunatud kogu Paldiski maantee liiklus, mis tähendab, et senisele liikluskoormusele lisandub iga päev veel 17 000 autot.

5. aprilli Maakodu

Ilmunud on Maakodu erinumber „Suvi aias“. Millest seekord kirjutatakse, saab lugeda siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.