Lihula muusikakoolil on Hooandja abiga koos 23-tollise timpani ostu raha

Lihula muusikakoolile timpanite ostmise Hooandja projekti rahakogumise tähtaeg täitub 8. aprillil. Tänase seisuga on muusikakoolile annetatud ligi 2000 eurot, mis tähendab, et kool saab osta ühe 23-tollise timpani.

Hetkel on annetatud 1939 eurot, mis on 49 protsenti projekti kogusummast. Muusikakool on teatanud, et 1904 euro täitumisel soetatakse 23-tolline timpan. 3982 euro täitumisel lisaks ka 32-tolline timpan ja kogusumma täitumisel lisaks veel 20-tolline timpan.

Anna Lihula muusikakooli ettevõtmisele hoogu ja anneta ka!

Ettevõtmise tutvustus:

Siin me siis oleme. Lihula MKK puhkpilliosakond ehk paarkümmend aktiivset hullu, kes on Lihula vahel iseendid ja ka oma suguvõsad pasunausku pööranud ja suhteliselt viimaste mohikaanlastena Läänemaal seda traditsiooni edasi viimas. Alustasime kunagi igiammusel ajal (2011) põlvepikkustena ja „sellega, mis oli“. Kasvasime koos, osalesime koolitustel – kuni 2014 korraldasime väikese sensatsiooni, kui oma „lasteaiaga“ edukalt suurele laulupeole mängima pääsesime. Sealtsaadik ongi õppetööga ainult ülesmäge mindud. Lisaks Lihula vahel toimuvale astume pidevalt üles ka maakondlikel ettevõtmistel, osaleme Kaitseliidu orkestriteenistuse tegemistes ja kõige uuema asjana ka Pärnumaa noorte sümfooniaorkestri töös. Nii et…

Ei, siiski päris kõik ei lähe nii nagu ise tahaks. Pilliõpe, kui tahta seda korralikult teha, nõuab suuremaid investeeringuid kui kohalikus eelarves raha. Löökpilliõpe veel eriti. Juba nimetus „löökpillid“ (mitmus) viitab, et õppida tuleb palju pille korraga. Ja need ikka maksavad!

Kuidas me siis siiamaani elanud-õppinud oleme? Värviküllaselt. Umbes-täpselt nii, et õpetaja Mati helistab mõnele kolleegile ja siis sõltub juba sellest, kuidas ajad omavahel klappima saab. Et kui on vaja harjutada marimbat, sõidame Viljandisse, ja vibrafoni jaoks Türile. Ja timpanite harjutamiseks Pärnusse või Tallinna. Ja kui midagi nendest kontserdilaval vaja läheb, järgnevad jälle läbirääkimised, läbirääkimised, läbirääkimised…

Tegelikult, meil võiks tõepoolest juba enda timpanid olla. Läheb pidevalt vaja, nii individuaal-, ansambli- kui ka orkestriõppes. Nii puhkpilli- kui sümfooniaorkestris. Kui need pillid saame, egas me kadedad ole, aitame ka kolleegidel timpanimängus targaks ja osavaks saada – kutsume neid koolitustele ja tuleme ka appi mängima, kui aga keegi vajab.

Jah, seda me muidugi teame, et kallis lõbu. Õnneks annab ka timpaneid soetada „jupikaupa“. Nagu on kokku pandud ka käesolev projekt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.