Pärnus peetav rannavolle MM ootab appi 150 vabatahtlikku

F: David Bunting / Wikipedia.
F: David Bunting / Wikipedia.

Eesti rannavõrkpalli selle suve tippsündmus on 13.-17. juulil, mil Pärnu rand võõrustab üliõpilaste maailmameistrivõistlusi. Tiitlivõistluse läbiviimisesse annavad suure panuse ka vabatahtlikud, kes saavad oma osalemissoovist teada anda ürituse koduleheküljel asuva registreerimisvormi kaudu.

Suurvõistluste sujuvaks ja esinduslikuks läbiviimiseks ootavad korraldajad MM-i nädalaks Pärnu randa peaaegu 150-liikmelist vabatahtlike meeskonda. Võistluste direktor Robin Ristmäe innustab kõiki huvilisi ennast kirja panema ja andma oma panust suurvõistluse toimumisse.

„Korraldajatele on oluline, et kogu meie meeskond oleks pühendunud maailmatasemel ürituse korralduse kõrgetasemelisele läbiviimisele, kuid samas on väga oluline, et kõik nad tunneksid spordist ja oma tegemistest rõõmu ning pakuksid seda ka teistele,” lausus Ristmäe.

Tegevusi, kus vabatahtlikud saavad abiks olla, on palju. Abilisi on vaja nii võistluste sekretariaati, väljakuteenindusse, võistkondade atašeedeks, transpordi, meditsiini, turvateenuste ja meedia valdkondadesse.

Suvise Pärnu ranna nautimise ja uute tutvuste kõrval saavad vabatahtlikud edasiseks eluks hindamatu meeskonnatöö kogemuse. Korraldajate poolt on neile tagatud lõunasöök, toetav ja sõbralik meeskond, erialane koolitus ning meeskonnariietus.

„Tudengite rannavõrkpalli MM on vabatahtlikule unikaalne kogemus koos kogenud ürituskorraldajate ja uute sõpradega,” lisas suurvõistluse vabatahtlike juht Riina Altpere.

Ristmäe sõnul on üliõpilaste MM selle aasta üks olulisim rahvusvaheline tiitlivõistlus Eestis. „Üliõpilaste MM toob meie rannavõrkpalluritele suurvõistluse koju kätte ning annab Eesti Võrkpalli Liidule ja Eesti Akadeemilisele Spordiliidule juurde ühe olulise kogemuse, korraldamaks maailmatasemel spordivõistlusi,” sõnas Ristmäe.

Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) egiidi all peetavate üliõpilaste MM-ide seast populaarseimale ning atraktiivseimale võistlusele on oodata 32 maailma paremat üliõpilaspaari nii meeste kui ka naiste arvestuses. Mastaapse võistluse ülekanded jõuavad korraldajate ja FISU koostöös ka Eurospordi kanalile.

Aastal 2008 Hamburgis toimunud üliõpilaste MM-ilt teenisid meie naispaarid kaksikvõidu. Maailmameistriteks krooniti Mari-Liis Graumann ja Natalja Bratuhhina, hõbemedali pälvisid Kadri Puri ja Polina Bratuhhina.

Lisainfot vabatahtlikke puudutava kohta saab SIIT ja vabatahtlikuks kandideerimise ankeedi SIIT. Võistluste kodulehekülje aadress on www.wucbeachvolley2016.com/.

Riina Altpere
WUC 2016 vabatahtlike juht
volunteer@wucbeachvolley2016.com

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.