SEB korraldab Haapsalu kontoris kodukindlustuse päeva

SEB pangakontor Haapsalus Karja tänaval.
SEB pangakontor Haapsalus Karja tänaval.

Reedel, 22. aprillil on SEB Haapsalu kontoris kodukindlustuse päev, kus kõik huvilised saavad vastuse oma kodukindlustust puudutavatele küsimustele. Samuti on külastajatel võimalus sõlmida PZU kodukindlustus soodushinnaga.

Oma kodu ja pere kaitseks saab iga inimene palju ära teha. Üheks lihtsaks võimaluseks on kindlustada kodu õnnetuste ja ootamatuste vastu.

„Kodukindlustus aitab ootamatute ja ettenägematute sündmuste korral, kui teie kinnisvaraga juhtub õnnetus, näiteks veekahju, murdvargus, tulekahju vms,” ütles PZU Kindlustuse kodukindlustuse riskijuht Kaja Pukk. “Paraku ei ole õnnetusjuhtumite eest keegi kaitstud ja kindlustust vajavad kõik, et ei peaks muret tundma, kuidas kodu taastada või uus soetada. Paljudel ei ole kodu taastamiseks või uue soetamiseks vajalikku summat tagataskust võtta ja siin tulebki appi kindlustus.“

Pukk märkis, et kuigi Eestimaal leidub palju häid inimesi, kes hädasolijaid aitavad, et saa siiski õnnetuste puhul loota teiste heatahtlikkusele.

„Küll saame aga õnnetusi ja ootamatusi ennetada,” lausus ta. “Oluline on lasta teha korda oma maja küttesüsteem, vaadata üle korstnad ning suitsuandurid – pöörata tähelepanu kinnisvara korrashoiule, olles ise hoolivad ja heaperemehelikud.“

Sageli arvavad inimesed, et kodukindlustus on oluline vaid laenu andnud panga jaoks. Nii tehakse ainult minimaalne kindlustus, jättes kindlustamata kodune vara, tehnika ja isiklikud asjad. See on tegelikult viga.

Mõttekam on sõlmida koguriskikindlustuse leping, mis tagab nii hoonetele ja hoone juurde kuuluvatele rajatistele kui ka varale maksimaalse kindlustuskaitse. Korteri või korteriomandiga koos on automaatselt kindlustatud ka selle juurde kuuluv keldriboks või panipaik ning kui kindlustatud on ka kodune vara, laieneb kaitse näiteks keldriboksis või panipaigas asuvatele asjadele.

Nii et kui mõni kurikael teie keldrisse sisse murrab ja viib sealt näiteks ära jalgratta, kuulub see hüvitamisele. Samuti hüvitab kindlustus sel puhul garaažist varastatud tööriistad.

„Meie nõustajate esmane ülesanne on välja selgitada kliendi kindlustushuvi ja uurida täpsemalt, mis talle kõige sobilikum oleks,” selgitas Pukk. “Paraku ei saa keegi meist öelda, et meie ja meie koduga ei juhtu midagi – alles mõni aeg tagasi polnud Eestis ka torme, mis nüüd iga suvi katuseid ja murdunud puid või oksi lennutavad. Nii on ka rahe ja üleujutustega, mille tehtud kahjud samuti suurenevad.“

Näiteks mullu 12. augustil Viljandi- ja Tartumaal olnud äge rahesadu tekitas kahju 77 PZU kliendile, kellele maksti kahjusummana üle 125 000 euro.

Pukki sõnul on oluline mõelda ka sellele, et ükski taoline õnnetus ei tekita kahju ainult majakarbile, vaid ka kodusele mööblile, tehnikale ning muule varale. „Tegelikult on meile ju iga kodune ese tähtis ning sellest ilmajäämine traagiline. Kindlustus on võimalus vähemalt õnnetuse finantsilist poolt kergendada.“

Probleem võib muutuda veelgi suuremaks, kui teie korterist või hoonest alguse saanud veeõnnetus või tulekahju peaks kahjustama naabrite vara või teie majalt kukkunud jääpurikas või lilleampel vigastab möödujat, sest teilt kui õnnetuse eest vastutaja käest nõutakse siis nende kulude hüvitamist.

Selle katteks on parim võimalus sõlmida lisaks vastutuskindlustus, mis hüvitab kolmandale isikule tekitatud kahju ning laieneb üle kogu Eesti ja tervele perele.

Näiteks kui teie laps lõhub kogemata kaupluse klaasvitriini ära ning kauplus esitab teile selle hüvitamiseks nõude, maksab selle hüvitamiseks vajamineva summa kindlustus.

Esimest korda kindlustuslepingut sõlmiv inimene vajab kindlasti nõustamist ning selleks on parim võimalus kasutada kindlustusnõustaja abi, kes selgitab, mida kindlustuspaketid sisaldavad ning mis on parim lahenduse teie kodule ja kodusele varale.

Lepingu sõlmimisel tuleb alati tutvuda ka kindlustustingimustega ja vajadusel pidada nõu asjatundjaga.

Gerli Ramler

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.