Suur tuleoht: Päästeamet alustab Läänemaal kevadiste reididega

kulupoleng

Alates homsest, 9. aprillist on kogu Eestis välja kuulutatud tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega alal lahtise tule tegemine keelatud, lõket tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas, teatas Päästeamet.

Samuti on keelatud kuluheina ja roostiku põletamine ning muu tegevus, mis võib põhjustada tulekahju. Igakevadiselt on soojade ilmade saabudes hüppeliselt tõusnud maastikupõlengute arvukus.

Eelolev nädalavahetus tuleb prognoosi kohaselt soe ja päikeseline, mis meelitab inimesed õue kevadisi aiatöid tegema. Seoses kevadise lehtede ja okste põletamisega kutsuvad Päästeamet ja Keskkonnainspektsioon inimesi üles jälgima küttekolde välise tule tegemisel järgima ohutusnõudeid ning tuletavad meelde, et kulu põletamine on keelatud.

Et hoida silma peal ohutusnõuete täitmisel, alustavad Päästeameti tuleohutusjärelevalve ja Keskkonnainspektsiooni ametnikud Saare-, Hiiu-, Lääne-, Rapla-, Järva-, ja Pärnumaal kevadisi ühiskontrolle.

Meelespea lõkketegijatele:

Enne lõkke tegemist tuleb veenduda selle ohutus kauguses lähimate hoonete ja metsani. Ohutu vahemaa hooneteni on minimaalselt 15 meetrit ja metsani 20 meetrit.

Siinkohal tuleb üle rõhutada, et tegemist on minimaalse kaugusega, see võib alati suurem olla.

Lõkkeaseme ümbrus tuleb puhastada kuluheinast. Kõige kindlam on, kui lõkke alus ümbritsetakse kivide või muldvalliga, et tuli mööda kuiva taimestikku edasi ei leviks.

Kindlasti jälgi ka tuule suunda ja kiirust. Lõket tohib teha, kui tuule kiirus on alla 5,4 meetrit sekundis, ehk nõrga tuulega. Tuule suund ei tohi olla hoonetele ega ladustatud põlevmaterjalile. Austage kindlasti ka oma naabreid.

Kui  tuule suund on otse naabri majale või hoovi, siis tasub lõkke tegemine edasi lükata ja oodata soodsamat ilma.

Lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega, kastekann, survestatud aiakastmise voolik või tulekustuti. Oluline on, et lõket ei jäetaks järelevalveta.

Kui lõketegemine lõpetatakse, tuleb lõkkease ja hõõguvad söed üle valada veega või katta pinnasega. Selliselt tehes võime kindlad olla, et juhuslik tuuleiil ei puhu sädemeid lendu ja tuli ei paisu iseseisvalt suureks.

Keskkonnainspektsioon tuletab meelde, et kõik, mis ei ole immutamata puit ega paber, on põlemisel ohtlik sinule, su lähedastele ja loodusele.

Uuri lähemalt, mida ei tohi lõkkes põletada http://www.loke.ee/

Näpunäiteid turvaliseks grillimiseks ning turvaliseks lõkke tegemiseks vaata siit: http://eelmine.kodutuleohutuks.ee/et/Hoia-ara/lahtise-tule-kasutamine/grill

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.