Toomas Tennisberg tuli Eesti ühiskonna meistrivõistlustel 3. kohale, Olari Nebokatile 5. koht

Olari Nebokat.
Olari Nebokat.

Hiljuti lõppenud Eesti ühiskonna- ja majanduse meistrivõistlustel esinesid läänlased ja Läänemaa taustaga inimesed taas väga hästi.

Nii saavutas Haapsalu tuntud arsti Kai Tennisbergi lapselaps Toomas Tennisberg 3. koha. Toomas esindab Tartu kesklinna kooli.

Eelmise hooaja hõbe ja Eesti koolinoorte meister Olari Nebokat (Tallinna majanduskool) oli tubli ka seekord, saavutades 5. koha.

Läänemaa parima koolinoore tiitli pärast heitlesid Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilased Piia Tomingas (27. koht) ja Kaspar Karja (33. koht). Kolmas läänlane, Saale Kree, kes on Haapsalu Wiedemanni gümaasiumi vilistlane ja hetkel õppimas Tallinna Ülikoolis matemaatikat, tuli 34. kohale.

Veel oli üllatuslik see, et omavahel võistlesid ema ja tütar Karita ja Brita Lubi. SEB panga kliendihaldur Karita Lubi saavutas 45. kohal ja Brita Haapsalu põhikooli esindajana 84. koha.

Ebaõnn tabas aastaid selles võistluses osalenud Tauri Türksoni (Tallinna Tehnikaülikool), kes jäi 73. kohale.

Eesti meistriks tuli ülekaaluka võiduga Saskia Rozental Ülenurme gümnaasiumist, jättes teiseks 2013. aasta pronksiomaniku ja väga suurte kogemustega Jõhvi gümnaasiumi esindaja Anna-Marie Kottise.

Kokku osales 146 võistlejat, kelle oskused ja otsused oli enamasti üllatavalt head.

Tegemist on interaktiivse võistlusega, mis toimub ainult interneti vahendusel. Võistlus on sel hoojal muudetud varasemast veelgi keerulisemaks, sest kogu mäng käib tuleviku ettenägemise peale. Pooled punktid tulevad ettearvamisküsimustest ja teine pool punkte saadakse oma 1000-eurose virutaalraha oskusliku paigutamise tulemusena. Samas on võistlus väga põnev, sest iga päev muutuvad seisud ja kohad tabelis.

Võistlust korraldas juba 12. korda MTÜ tuulberg.eu Liiga.

Meistrivõistluste kodulehe aadress on http://olympiaad.tuulberg.ee/

Heinar Tuulberg

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.