Haapsalu juurtega noor pianist Hans Matthias Kari võitis maineka konkursi

Hans Mattias Kari koos klaveriõpetaja Kai Ratassepaga. F: Erakogu.
Hans Mattias Kari koos klaveriõpetaja Kai Ratassepaga. F: Erakogu.

Haapsalu juurtega 12-aastane Hans Matthias Kari võitis üleeile lõppenud maineka Eesti noorte pianistide konkursi, olles oma vanusegrupis üks nooremaid osalejaid.

“Hansu vanusegrupis osales 25 last, sündinud 2002-2004,” rääkis Hans Matthiase isa Neeme Kari Läänlasele. “Hans oli üks nooremaid osalejaid selles vanusegrupis.”

Tallinna muusikakeskkoolis õppivale noorele pianistile oli see konkurssidelt juba mitmes kõrge koht. Eelmise aasta detsembris sai ta konkursil Eesti Kõla 2. koha, samal konkursil oli ta 2013. aastal esimene.

2014. aastal võitis Hans Matthias 2. koha Stockholmi rahvusvahelisel konkursil, eelmisel aastal samuti 2. koha Valmiera rahvusvahelisel pianistide konkursil.

Muusikakoolide Liidu üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist 2015“ Tallinna eelvoorus oli ta parim ning sai 1. koha ka finaalvoorus.

Viimane, Tartus peetud noorte pianistide konkurss on üks Eesti mainekamaid, mida korraldatakse ainult iga nelja aasta tagant ja on pika ajalooga. Esimest korda peeti seda 1991. aastal.

Neeme Kari ütles, et Hansu klaveriõpetaja on Kai Ratassepp. “Hans on oma õpetajaga koostööd nautinud esimesest klassist peale ja side õpetajaga on olnud tema klaveriarmastuse kõige olulisem lüli,” lausus Kari.

Hans pole aktiivne ainult muusikaõpinguis. Ta käib ka näiteringis, kergejõustikus ja teeb koos sõpradega tuntud trummari Reigo Ahvena juhendamisel bändi.

Hans Mattias Kari konkursil esitatud teosed.
Hans Mattias Kari konkursil esitatud teosed.

“Suve ootab Hans väga, et saaks tulla Haapsallu vanavanemate juurde ning vanaisa, isa ja onuga koos ka kalal käia,” ütles Hansu isa Neeme. Hansu vanavanemad on Vive ja Ants Kari.

Neeme Kari tunnustas Haapsalu meest Ants Tulvikut, kes aitas Hansule soetada ajaloolise Astroni klaveri, käib klaverit ka aeg-ajalt häälestamas ja hoolitseb selle hingeelu eest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.