Kolmandik Eesti elanikest kogub pensionilisa

Üle poole Eesti elanikest peab mõistlikuks lisaks I ja II pensionisambale vanaduspõlveks ka täiendavalt säästa.  Ligi kolmandik väidab, et nad seda ka juba mingil määral teevad, kuid vaid 14% kogub regulaarselt keskmiselt 100 eurot kuus, selgus SEB pensionivalmiduse uuringust.

„Eesti elanike rahaasjades on eesmärgipärane pensioniks kogumine viimasel positsioonil, sest tööealine elanikkond seab arusaadavalt esikohale kodu ostmise ja laste koolitamise ning vanaduspõlveks säästmine muutub oluliseks alles pensioniea lähenedes,“ ütles SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst.

Populaarseim kogumislahendus, millega riiklikule pensionile ja II sambale lisa kogutakse, on III samba pensionifond, kuhu investeerib 24% vastanutest. Ligi 20% kogub raha eraldi pangakontole ja sama palju kasutab kogumishoiust.

„III pensionisammas on paindlik viis vanaduspõlve kindlustamiseks, sest see võimaldab kogujal ise määrata sissemakse suuruse ja seda vajadusel muuta. Ühtlasi on see enamlevinud näidetega võrreldes ainulaadne lahendus, sest kliendile tagastatakse sissemaksetelt 20% tulumaksu ning ka pensioniks väljavõetav summa on tulumaksusoodustusega. Sellest hoolimata on huvi vabatahtliku täiendava pensionikogumise vastu madal. Alles 40ndate eluaastate teises pooles muutub pensioniks kogumine olulisemaks. Uuringust selgus, et 50-55aastaste seas on regulaarseid pensioniks kogujaid rohkem kui dekaad nooremate seas, kuid igakuised kogutavad summad on vanuse kasvades väiksemad,“ lisas Holst.

* Kasutatud andmed tuginevad SEB pensionivalmiduse indeksi uuringule, mida viidi juba teist aastat järjest läbi koostöös turu-uuringute firmaga TNS ja see toimus oktoobris 2015 kõigis kolmes Balti riigis, kokku osales 1700 eraisikut.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.