Pingeseisus ägenev viirus takistab Kaia Kanepi tippmängijakarjääri

F: Kaia Kanepi / Facebook.
F: Kaia Kanepi / Facebook.

Kaia Kanepi teatas täna oma Facebooki-lehel, et tipptasemel konkureerimiseks vajalikul määra treenida ning võistelda ta enam ei saa – põhjuseks  viirus, mis pingeolukorras ägeneb.

Kaia Kanepi:

“Mängin sel nädalal üle pika aja WTA turniiril Stuttgardis, kus alustan kvalifikatsiooniturniirilt. Mängupaus on olnud pikk ja mul on hea meel ennast taas võistlustingimustes proovile panna.

Aga… Viimase pooleteise aasta jooksul olen erinevate viirushaiguste tõttu teinud mitmeid lühemaid ja pikemaid pause. Olen andnud lugematu arv analüüse ja pidanud aru erinevate arstidega. Nüüd on selge see, et tipptasemel konkureerimiseks vajalikul määral ma trenni teha ja võistelda enam ei saagi.

Keda huvitab täpsem diagnoos, siis tegemist on Epstein Barr’i viirusega, mis pingelistes situatsioonides ägeneb ja on mul põhjustanud ka mononukleoosi. Seega pean juba kandadest tingitud minimaalset trenni ja võistlemise koormust veelgi vähendama. Unistada võib, aga annan aru, et tippu tagasi arvatavasti sedasi toimetades enam ei jõua.

Kuna ma ei kujuta täpselt ette, mil määral mängida saan, siis mingit konkreetset võistluskalendrit ja eesmärke mul edaspidi polegi. Võtan ühe turniiri korraga ja proovin mängust rõõmu tunda. Eks siis jooksvalt ole näha, kuidas mu tervis ja emotsionaalse seisund vastu peavad ning mis tasemel suudan mängida ja kas see mind rahuldab.

Päris lõpetada ma aga ka veel ei taha. Esialgu plaanin lihtsalt nautida seda mängu, eks siis ole näha, kas mängin enda lõbuks elu lõpuni või mitte.”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.