Politsei tabas laupäeval poolsada alkoholi tarvitanud juhti

Politsei

Laupäeval, 9. aprillil tabasid politseinikud üle-eestilisel puhumisreidil poolsada alkoholi tarvitanud roolikeerajat. Lääne-Eestis tabatud kümnest juhist alustati kolme suhtes kriminaalmenetlust.

Rikkumiselt tabatud juhtidest enamik olid sõiduautojuhid. PPA juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänaku sõnul ei ole joobes juhtide arv langenud. „Inimesed ülehindavad keha võimet alkoholi töödelda ning istuvad auto rooli, kui alkohol ei ole organismist kadunud ja nende reaktsioon on aeglasem,“ ütles Tänak.

Politseinikud avastasid ka kaks alkoholi tarvitanud mootorratturit ja kaks jalgratturit. „Liikluses osaleb soojemate ilmadega üha rohkem kaherattalisi. Lisaks sellele, et autojuhid peavad arvestama vähem kaitstud kaasliiklejatega, tuleb nii mootorratturitel kui ka jalgratturitel endil liiklusreeglitest kinni pidada. Ka jalgrattur on juht ega tohi olla joobes,“ rõhutas Tänak.

Harjumaal kõrvaldati liiklusest 14 juhti, kellest kolme puhul alustati kriminaalmenetlust. Lääne-Eestis tabatud kümnest juhist alustati kolme suhtes kriminaalmenetlust. Ida prefektuuris avastati kontrolli käigus üheksa ning Lõuna-Eestis 17 joobes juhti, sealhulgas üks rattur.

Tänavu on joobes juhi süül juhtunud 30 liiklusõnnetust, milles on vigastada saanud üle poolesaja inimese. Kokku on politsei avastanud ligi 2000 alkoholi tarvitanu juhti, kellest üle 700 osas alustati kriminaalmenetlust.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.