Üle poole ligi 900-st Läänlase lugejast soovib, et Karja tänav oleks suvel vaid jalakäijate päralt

Karja tänav.
Karja tänav.

Kuigi enamik Haapsalu vanalinna ettevõtjaid ei poolda plaani sulgeda suvisel ajal Karja tänava autoliiklus reede õhtust esmaspäeva hommikuni, leiab suurem osa Läänlase küsitlusele vastanuist, et Karja tänav võiks olla suvel ainult jalakäijate päralt.

Eilsest on Läänlase lehel saanud vastata küsimusele “Kas Haapsalu Karja tänav peaks suvel olema autoliikluseks suletud?”. Vaid kahe päevaga on küsitlusele vastatud ligi 900 korral, mis näitab, et inimestele läheb see teema väga korda.

56,1 protsenti vastas “Jah, Karja tänav võiks olla ainult jalakäijatele”.

17,4 protsenti vastas “Ei, Karja tänav peaks olema avatud nagu praegu”.

23,2 protsenti pidas õigeks vastust “Ei, Karja tänav võiks olla osaliselt autoliikluseks avatud”.

3,3 protsenti klikkis vastusevariandil “Nii või naa – kõik variandid sobiks”.

See, kas Karja tänav suletakse suvel nädalavahetusteks täielikult autoliikluseks, suletakse osaliselt või suleta üldse, seda pole veel linnavalitsus otsustanud.

Täna peetud Haapsalu vanalinna ettevõtjate ja linnavalitsuse esindajate regulaarsel kokkusaamisel oli suur osa kohvikute ja muude äride pidajaid selle vastu, et suvel reede õhtust pühapäeva hommikuni sõiduautode liiklust piirata. Sellise variandi oli linnavalitsus kohtumise eel välja pakkunud.

“Põhjusteks toodi see, et suletud tänaval ei pääse äridele piisavalt ligidale ning suured turismibussid ei saa lossiplatsile sõita,” ütles Läänlasele linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus. “Samuti toodi välja, et inimesed sõidavad autodega mööda ja vaatavad, kus on söögikohtades vaba kohta ja kus mitte.”

Sulgemist pooldas Hapsal Dietrich. Dietrich korraldas läinud suvel populaarseid ja rahvarohkeid ettevõtmisi, kus oleks ilmselt olnud veelgi rohkem huvilisi, kui Karja tänava autoliiklus oleks suletud.

Karja tänava sulgemise vastu oli ka Vanalinna Bowling, sest see vähendaks tõenäoliselt nende klientide arvu, kuna Bowling asub vanalinna ühes kaugemas nurgas ja külalised ei pruugi teed sinna leida.

“Kindlat otsust veel linnavalitsuse poolt ei ole, et kas sulgeda või mitte,” märkis Parbus.

Küsitlusele saab veel vastata:

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.