Vanalinna ettevõtjate enamus on vastu plaanile sulgeda Karja tänav autoliikluseks reedest pühapäevani

Haapsalu Karja tänav.
Haapsalu Karja tänav.

Täna peetud Haapsalu vanalinna ettevõtjate ja linnavalitsuse esindajate regulaarsel kokkusaamisel oli suur osa kohvikute ja muude äride pidajaid selle vastu, et suvel reede õhtust pühapäeva hommikuni sõiduautode liiklust piirata. Sellise variandi oli linnavalitsus kohtumise eel välja pakkunud.

“Põhjusteks toodi see, et suletud tänaval ei pääse äridele piisavalt ligidale ning suured turismibussid ei saa lossiplatsile sõita,” ütles Läänlasele linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus. “Samuti toodi välja, et inimesed sõidavad autodega mööda ja vaatavad, kus on söögikohtades vaba kohta ja kus mitte.”

Sulgemist pooldas Hapsal Dietrich. Dietrich korraldas läinud suvel populaarseid ja rahvarohkeid ettevõtmisi, kus oleks ilmselt olnud veelgi rohkem huvilisi, kui Karja tänava autoliiklus oleks suletud.

Karja tänava sulgemise vastu oli ka Vanalinna Bowling, sest see vähendaks tõenäoliselt nende klientide arvu, kuna Bowling asub vanalinna ühes kaugemas nurgas ja külalised ei pruugi teed sinna leida.

“Kindlat otsust veel linnavalitsuse poolt ei ole, et kas sulgeda või mitte,” märkis Parbus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.