Videokonkurss „Meie muuvime“ kutsub kooliõpilasi filmima oma harrastusi

meie muuvime

Tänasest on kõigil 6.-12. klassi kooliõpilastel võimalik osaleda Eesti Olümpiakomitee poolt läbiviidaval videokonkursil „Meie muuvime“.

Videokonkursi eesmärgiks on kaardistada parimad praktikad liikumisvormide ja -mängude osas, mida noored õppetööst vabal ajal harrastavad. Konkursi osalemiseks tuleb moodustada 2-4-liikmeline tiim, kes loob kuni 2-minutilise videoklipi ning laeb selle üles veebikeskkonda. Parimate klippide autoreid ootavad auhinnad, milleks on RIO olümpiavarustus.

„Objektiivsetele mõõtmistulemustele tuginevad uuringud Eestis näitavad, et soovitusliku liikumisaktiivsuse tasemeni küündib koolipäeval 7-13-aastastest lastest vaid 24%,” ütles  EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi. “Strateegia Sport 2030 raames oleme Tartu Ülikooli liikumislabori eestvõttel alustanud nii „Liikuma kutsuva kooli“ kontseptsiooni väljatöötamisega kui ka käib töö kehalise kasvatuse ainetunni arendamiseks kaasaegseks liikumisõpetuseks. Käesoleva videokonkursi eesmärk on küsida lastelt endilt, milline on sobivaim ja põnevam liikumisviis koolivälisel ajal ning jagada õpetajatele ja õpilastele paremaid liikumiskogemusi kõigile ligipääsetavas veebikeskonnas.“

Videokonkursile „Meie muuvime“ saab videoklippe esitada veebikeskkonnas www.spordinadal.ee/muuvime kuni 29. aprillini. Konkursi võitjad ja parimad praktikad tehakse teatavaks tänavu 31. mail. Konkurss viiakse läbi koostöös Ühendusega Sport Kõigile ning Coca-Cola liikumisprogrammiga „Liikumine teeb erksaks“.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.