Kainestusmajja viidud inimest arv suurenes mullu järsult

alkohol

See pilt möödunud suvest kerkib taas selgelt mu silmade ette: kodutu välimusega mees, keda kaks politseinikku on asunud Tallinna Balti jaamast kuhugi minema viima, kirjutab Eesti Ekspressis Krister Kivi. Nad hoiavad vastutõrkujat tugevalt kinni, lükates teda kongfurgooni poole. “Aga see [siin] on ju minu kodu,” hüüab mees hetk enne, kui uks ta selja taga kinni paugatab ning kaeblik karjatus kõlab kaugele.

Siis hakkab auto liikuma.

Kodutus ei ole Eestis ei kuri- ega süütegu, kuid võib-olla oli mees midagi joonud. Tõsi, ka alkoholijoove per se ei ole -vähemalt Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuste kohaselt – piisav alus vabaduse võtmiseks, kuid alati võib kaasneda täiendavaid asjaolusid. Igatahes toimetas mullu Tallinna politsei kainestusmajadesse 1990 joobnud kodutut – 33,11 protsenti rohkem kui 2014. aastal. Kokku viidi inimesi kainenema 12,51 protsendi võrra rohkem kui tunamullu – 5881 isikut Tallinnas, kogu Eestis aga 15 005.

Pealinna kainereisse viiduist olid 5244 mehed, 637 naised, 113 välismaalased ja 13 alaealised. Kasv toimus 2014. aastaga võrreldes kõigis kategooriates. Vähenes ainult üks arv: meditsiiniblokki suunatute arv. Uuskonservatiivses Eestis on kombeks lugeda avalikku purjusolekut pigem korrarikkumiseks kui meditsiiniliseks probleemiks.

Pikemalt loe siit. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.