Kulupõlengute laine jätkub – maastikupõlenguid polnud vaid Hiiumaal

Põlevas kulust ei tulnud viimase ööpäeva jooksul teateid vaid Hiiumaalt. Teistes Lääne päästekeskuse hallatavates maakondades tuli päästjatel käia jällegi kulupõlengutel.

12. aprillil kell 16.03 sai häirekeskuse teate kulupõlengust Ridala vallas Rohukülas. Umbes 150 ruutmeetrit põlevat pinnast kustutati kella 16.34 paiku.

Päästeamet tuletab veelkord meelde, et kulupõletamine on aastaringselt keelatud ning see on ka karistatav. Kulupõlengute menetlejaks on Keskkonnainspektsioon. Kui kulupõleng saab alguse hooletust lõkketegemisest, siis menetletakse juhtumit nii Päästeameti poolt kui ka Keskkonnainspektsiooni poolt. Lõkketegemisel ohutusnõudeid rikkunud tuletegija võib saada trahvi kuni 1200 eurot.

Saaremaa:

12. aprillil kell13.50 anti häirekeskusele teada maastikupõlengust Laimjala vallas Audla külas. Päästjad kustutasid umbes 300 ruutmeetri suuruse tulekahju kell 14.27.

Raplamaa:

12. aprillil kell 20.24 teatati häirekeskusele kulupõlengust Kohila vallas Salutaguse külas. Päästjad leidsid eest kaks tulekollet, ühe põllul ning teise metsa lähedusest. Päästjad kustutasid umbes 500 ruutmeetri suuruse põlenguala esmaste kustutusvahenditega kell 21.

12. aprillil kell 18.38 sai häirekeskus teate tulekahjust Kohila vallas Pahkla külas. Teataja sõnul tuli metsast musta suitsu ja oli kuulda raginat. Sündmuskohal selgus, et põles mahajäetud kivist hoone ning lisaks ka 200 ruutmeetrit kulu. Põleng kustutati kell 20.19.

12. aprillil kell 12.58 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Orgita külla, kus põles kulu. Sündmuskohal selgus, et põles umbes 50 ruutmeetrit kulu ja tulekahju oli ilmselt alguse saanud lõkkest. Päästjad kustutasid põleva kulu ning tegid lõkkemeistrile selgitustööd.

Pärnumaa:

12.04 aprillil kella 19.14 paiku teatati häirekeskusele kulupõlengust Are vallas Kurena külas Räägu teel. Päästjad kustutasid poole hektari suuruse põlenguala kell 19.37.

12. aprillil kell 17.57 sai häirekeskus teate, et Pärnu jõe vasakkaldal, sõudebaasi läheduses, on vee peal näha õlilaik. Teataja sõnul tuleb õli torust juurde. Päästjad hindasid õlilaigu suurust ning paigaldasid poomi sadevee kollektori ette, mis takistas õli valgumist edasi. Õlilekke põhjuse väljaselgitamiseks kutsuti kohale ka keskkonnainspektsioon.

12. aprillil kell 16.39 teatati häirekeskusele kulupõlengust Audru vallas Papsaare külas. Päästjad kustutasid esialgsetel andmetel lõkkest alguse saanud põlengu kel 16.56. Põles 400 ruutmeetrit kulu ning metsaalust.

12. aprillil kell 14.41 teatati häirekeskusele põlevast kulust Häädemeeste vallast Võidu külas. Päästjad kustutasid 50×50 meetri suuruse ala kell 15.26.

12. aprillil kella kuue paiku õhtul sai häirekeskus teate kulupõlengust Ambla vallas Jõgisoo külas. Umbes hektari suurusel alal põlenud kulu kustutati maaomaniku poolt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.