Pühapäeval on Iloni Imedemaal külas illustraator ja laste jooga õpetaja Gea Grigorjev

Gea Grigorjev.
Gea Grigorjev.

Pühapäeval, 17. aprillil on Iloni Imedemaal kogupere kunstipäev „Tundemeri sinu sees“. Külas on illustraator ja laste jooga õpetaja Gea Grigorjev.

Grigorjevi sõnul kutsub ta nii väikeseid kui ka suuri osalejaid helisid kuulates ärksust ja kohalolekut harjutama ning oma tundeid paberile panema.

„Koos teeme oma tormises tundemere lainetuses väikese teadveloleku pausi, uurime toimuvat lähemalt ja laseme siis kogetul paberile voolata,“ rääkis ta. „Kasutame nii värve, pliiatseid, kriite, näpuvärve kui ka liimi, kääre ja värvilist paberit.“

Gea Grigorjev on värske Haapsalu elanik ja enda sõnul selle paiga fänn. Hariduselt psühholoog, on ta pikka aega tegutsenud noorsootöö valdkonnas ning otsapidi seotud noorte vaimse tervise portaali Peaasi.ee tegevustega.

Tütre sünni järel hakkas ta tegelema kunstiga. Nii arendab Gea end praegu illustraatorina ja koos sõbrannaga avati hiljuti Haapsalus pisike galerii Pildiriiul.

Kõige selle kõrvalt kõnnib Gea ka laste jooga õpetajaks saamise teed ning jooga ja meditatsioon on leidnud tema südames väga erilise koha.

Lisaks Gea Grigorjevi õpitoale saab pühapäeval Iloni Imedemaa kõigil korrustel kunsti teha. Galeriis võib näiteks ekraanilt vaadata, kuidas Ilon Wikland joonistab oma lemmikkoera Sammelit ning seejärel ka ise koerajoonistamist proovida.

Mängutoas mängitakse vahvaid joonistamismänge. Näiteks lõbusat ühisjoonistamist, kus üks osaleja teeb tegelasele pea, järgmine kaela, ülejärgmine keha jne.

Avatud on näitus Tšehhis toimuvale Lidice konkursile saadetud ning auhinnatud eesti ja teiste riikide laste joonistustest.

Sissepääs sooduspiletiga: üksikpilet 3€ ja perepilet 10€.

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfot leiab SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kodulehelt www.salm.ee.

Anne Andrejev

Iloni Imedemaa juhataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.