Rahva Raamatu kauplus sai maailma parima raamatupoe valimisel 2.-4. koha

Londoni raamatumess.
Londoni raamatumess.

Eile õhtul selgus Londoni raamatumessil maailma parim raamatupood – selleks Austraalias asuv Readings. Rahva Raamatu Tallinnas Viru Keskuses asuv kauplus jäi jagama 2.-4. kohta.

“Teine kuni neljas maailma parim on ikka päris hästi,” teatas eile õhtul Londonis viibiv Rahva Raamatu reklaamijuht Airi Ilisson Facebookis.

Londoni raamatumess on üks Euroopa suurimaid kirjastajate kohtumispaiku.

Rahva Raamat kandideeris raamatupoe konkursil terve maailma nii suurte kui väikeste riikide raamatupoodidega. Rahva Raamatu Viru Keskuses asuvale kaupluse kõrval olid nominendid Austraalia raamatupood Readings, Itaalia raamatupood Hoepli ja Hiina raamatupood Sanlian Bookhouse.

„Aasta raamatupoe“ auhinna annab London Book Fair koostöös Suurbritannia Kirjastajate Assotsiatsiooniga välja esimest korda ning see on üks 14-st ülemaailmsest kirjastajaid esindavast ja tutvustavast kategooriast.

Korraldajate sõnul on auhinna eesmärgiks näidata, et tänapäevased raamatupoed pole mitte ainult uute raamatute tutvustamise kohad, vaid teadvustavad ka inimestele, et maailmas on juba ka olemas hästi palju raamatuid, mis väärivad lugemist.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.