Mitu Läänemaa naisjalgpallurit esindavad sel hooajal tugevaid Eesti klubisid

Ulrika Tülp (vasakul). F: Ülle Lass / laanesport.ee.
Ulrika Tülp (vasakul).
F: Ülle Lass / laanesport.ee.

2016. aasta jalgpallihooajal teeb Eesti rahvaliigas ning noorte ja täiskasvanutemeistrivõistlustel kaasa 12 Läänemaa võistkonda. See on korralik number. Meeste varjus on aktiviseerunud ka Läänemaa naisjalgpallurite tegemised.

Konkreetselt ühtegi noorte ega täiskasvanute naiskonda konkureerimas Eesti meistrivõistlustel ei ole, kuid seevastu on paljud noored ja naised tegemas kaasa teiste Eesti klubide koosseisudes. Meil on esindus väljas naiste rahvaliigas ning oma naisjalgpallur teeb kaasa ka naiste meistriliigas.

Loodetavasti on kaks vaheaastat 2015 ja 2016, mil Eesti meistrivõistlustel võistkondi pole, ajutised ja 2017. hooajal näeme vähemalt ühte Läänemaa noortevõistkonda Eesti tugevamatega konkureerimas.

Viimati osales Läänemaalt Eesti noorte meistrivõistlustel Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tütarlaste C-klassi esindus, kes võitis siis 5. koha. Täiskasvanute meistrivõistlustel mängis Läänemaa naiskond viimati 2011. aastal, kui EVL Taebla tegi kaasa naiste esiliigas.

Meie naispallurid teistes klubides

Käesoleval aastal näeb meie naisjalgpallureid mitmes liigas. Meistrisarjas mängivad Ulrika Tülp Pärnu JK eest ning Anett Vilipuu Tallinna FC Levadia eest.

Anett õpib küll hetkel Suurbritannias, kuid ei ole välistatud võimalus, et ta Levadiat mõnes mängus sellel hooajal esindab.

Naiste Esiliigas on praegu Läänemaa naisjalgpallureid esindamas viis. Tallinna FC Flora II eest mängib Lõuna-Läänemaa JK-s alustanud Karis Üksvärav. FC Kuressaare head nime kaitsevad aga Haapsalu jalgpallur Kristina Ivaskina ning Taebla SK sportlased Lisette Karja, Liis Lõhmus ja Merilin Korpe.

Eesti naiste rahvaliigas osaleb Läänemaalt Taebla SK. Eelmisel aastal neljanda koha võitnud naiskond loodab sel aastal kindlasti medalivõitu.

Eesti noorte meistrivõistlustel teevad kaasa tervelt kuus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi neidu. Tallinna JK Kalevi U17 värve kaitsevad sel hooajal Regle Kurnim, Siret Põldäär, Marjana Kuldsaar, Maria Reks, Karita Üksvärav ja Gertu Küttmann.

Sel hooajal käivitunud uus võistlussari Noorte rahvaliiga annab samuti meie noortele võimaluse. Läänemaa JK 2001-2002 aastal sündinud noored jalgpallitüdrukud lähevad selleks võistluseks appi Keila JK-le.

Väike äratus on Läänemaa naiste ja noorte jalgpallis toimunud. Iseseisvaid võistkondi päris kokku ei saa, kuid mänguvõimalusi oma noortele annavad treenerid ka nii.

Neljas kohas – Haapsalus (treener Triin Vellemäe), Taeblas (treener Ulrika Tülp), Kõmsil (treener Jaanus Getreu) ja Lihulas (treener Jaanus Getreu) on tüdrukute grupid elujõulised ja kokku treenib nelja koha peale Läänemaal ca 60 eri vanuses tütarlast.

Läänemaa meistrivõistlused toimuvad nii saali kui ka õuejalgpallis. Samuti toimuvad koolidevahelised tüdrukute meistrivõistlused. Noored ja ka naiskonnad osalevad eri turniiridel. Koolijalgpallis on näiteks Lihula ja Taebla toonud esikuuiku kohti Eesti koolide meistrivõistlustelt. Kindlasti loob see varem või hiljem pinnase uute Eesti noorte meistrivõistlustel osalevate võistkondade tekkeks.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.