Haapsalu e-muusikakool jõudis Ajujahi seitsme parema hulka

 Levidera E-Musicschooli veebilehe avavaade.
Levidera E-Musicschooli veebilehe avavaade.

Eile õhtul valis Ajujahi žürii kolmekümne meeskonna hulgast seitse paremat. Valituks osutusid: FeelingStream, Foxcademy, Levidera E-Musicschool (Haapsalust), Pürg, RailReed, SprayPrinter ja Wisemile, teatas Ajujahi meediameeskond.

Läänemaalt pärit inimeste teised projektid –  Mootorsaeranits ja I Can Move – kahjuks edasi ei saanud.

Ajujahi EASi poolne projektijuht Marion Raudsepp rääkis, et talle valmistasid positiivse üllatuse nii Pürg kui Levidera E-Musicschool. “Mõlemat meeskonda veavad gümnaasiumiõpilased. Praeguseks on nad seljatanud mitmeid tiime, mida veavad 30-aastased kogenud äriinimesed,” rääkis ta. Züriiliige Kriss Soonik-Käärmann ütles, et Pürg võlus oma “saan hakkama” mentaliteediga. “See peaks olema eeskujuks paljudele idufirmadele enne kui ehitatakse suured meeskonnad,” ütles ta.

Sotsiaalsete ettevõtete hulgast ükski meeskond seitsme hulka ei pääsenud. Kodanikuühiskonna Sihtkapitali tegevjuht Agu Laius rääkis, et sotsiaalsed ettevõtted said ikkagi hästi hakkama.

“Koostöös Ajujahiga õnnestus tuua sotsiaalsete ettevõtete maastikule mitu tugevat algatust, millest võivad areneda välja elujõulised sotsiaalsed ettevõtted,” ütles Laius. Nüüd tuleb teha raske valik, millisele neist koostöös SEB pangaga 5000-eurone eriauhind välja antakse.

Ajujaht on Eesti Televisiooni eetris neljapäeviti kell 20.30. Võitja selgub otsesaates 26. mail. Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Nortal. Lisaks neile toetavad Ajujahti Levira, Advokaadibüroo Cobalt, Nasdaq, Tehnopol, Heateo Sihtasutus, Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn ja Võru maavalitsus.

 

Mis on Levidera E-Musicschool:

Levidera emuusikakool on käivitatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arengu-programmi ENTRUM raames. Kui noorte ettevõtluskonkurssil Entrum olid ajurünnakud, jõudis Haapsalu akordionisti Markus Lemberini visioon Levidera e-muusikakoolist. Ideega tuli kaasa kohe Karel Nappus, kes arvas, et see on kindlasti midagi, mis tuleks teostada.

“Oli palju takistusi, pettumusi ja põrumisi, aga samas ka palju motivatsiooni,” kirjutatakse Levidera veebilehel. “Inimesed olid ideest vaimustunud ning jõudsime selle ideega ka Ajujahi TOP100 hulka. Tänaseks oleme leidnud endale ümber mentoreid ja professionaalseid õpetajaid ning avatud on ka Levidera esimene kursus.”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.