Homme ja ülehomme võib sadada, õhusoojust napib

Ilm täna, laupäeval ja pühapäeval. F: Wunderground.com.
Ilm täna, laupäeval ja pühapäeval. F: Wunderground.com.

Veebilehe Wunderground ennustuse kohaselt tuleb nädalavahetus Haapsalus suhteliselt jahe. Homme on oodata kuni 12 ja pühapäeval kuni 10 kraadi sooja. Homme alates kella 16-st on vihma tõenäosus 50 protsenti. Ka päeval võib sadada.

Ka Eesti ilmateenistus ennustab homseks ja ülehomseks vihma: 

Täna tugevneb kõrgrõhkkond. Ilm on selgema taevaga ja kuiv. Üksnes õhtul tõmbub saartel taevas pilvisemaks. Tuul on valdavalt idakaarest ja nõrk. Õhutemperatuur on öösel 0..-2, meretuulega rannikul kuni +2°C, päeval 5..10°C.

Laupäeva (16.04.) öösel ulatub külma kõrgrõhkkonna serv Eesti kohale. Selge ja rahuliku ilmaga langeb õhutemperatuur 0..-5°C-ni, meretuulega rannikul kuni +3°C. Päeval jõuab Läänemerele madalrõhulohk. Ennelõuna on sajuta, pärastlõunal pilvisus tiheneb ning õhtu poole võib vihma tibutada ning seda enamasti Eesti lääne- ja edelaservas. Kagutuul veidi tugevneb. Õhutemperatuur on 10..13, meretuulega rannikul kuni 7°C.

Pühapäeval (17.04.) laieneb madalrõhkkond üle Läänemere ja vihmasadu laieneb üle Eesti. Puhub võrdlemisi tugev kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel +2..+6, päeval 8..13°C.

Esmaspäeval (18.04.) muutub madalrõhkkond aktiivseks ja liigub Soome lahe ümbrusse. Teisipäeval (19.04.) jääb Eesti ikka veel aktiivse madalrõhkkonna servaalale. Nädala esimestel päevadel sajab seetõttu aeg-ajalt vihma. Puhub tugev edelatuul, teisipäeva õhtul pöördub läände ja loodesse. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 7..12°C.

Kolmapäeval (20.04.) madalrõhkkond eemaldub ja selle järel kandub loodevoolus külmemat õhku. Sajuhooge jääb harvemaks, kuid sekka võib ka lörtsi tulla. Puhub tugev loode- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval 4..8°C.

Neljapäeval (21.04.) madalrõhkkond eemaldub, kõrgrõhuhari tugevneb ja olulist sadu ei tule. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval 7..10°C.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.