SOOVITUS: Homme on Haapsalu kultuurikeskuses heade filmide maraton

Homme linastub Haapsalu kultuurikeskuses järjestikku kolm tähelepanuväärset mängufilmi. Filmigurmaan saab juba kell 13 esimese filmi vaatamiseks kohale minna ja kui närvid vastu peavad, on põhjust lahkuda alles kella 19.30 paiku.

Vana hea Mowgli seiklused 


Homme kl 13 linastub kultuurikeskuses süngevõitu 3D-film “Džungliraamat”, mida ei soovitata alla 6-aastastele.

“Džungliraamat” on Rudyard Kiplingu ajatul ja samanimelisel kirjandusklassikal ning samuti 1967. aasta Disney filmistuudio animafilmil põhinev linateos, mille peategelaseks on keset džunglit hundikarjas kasvanud inimlaps nimega Mowgli.

Elu näib ilus ja lilleline, aga see idüll lõpeb päeval, mil hirmuäratav tiiger Shere Khan (hääl Idris Elbalt), kes kannab oma kehal inimeselooma põhjustatud arme, lubab Mowgli elupäevad lõpetada. Olles sunnitud lahkuma ainsast kodust, mis tal eales on olnud, võtab Mowgli ette kaasahaarava retke, mille kestel on talle jõu ning nõuga toeks nii panter Bagheera (Ben Kingsley), kui ka vabameelne ning muretu karu Baloo (Bill Murray).

Oma teekonnal puutub Mowgli kokku mitme džungliasukaga, kellest mitte kõik ei ole tema suhtes parimate kavatsustega. Viimaste hulka kuulub hüpnotiseeriva hääle ja pilguga püüton Kaa (Scarlett Johansson) ning lobeda jutuga orangutang Kuningas Louie (Christopher Walken), kes üritab iga hinna eest jõuda inimeste käsutuses oleva “punase lille” (ehk tule) saladuse jälile…

Mowgli rollis astub üles krapsakas uustulnukas Neel Sethi, kes valiti peaosaliseks tuhandete kandidaatide seast. Oma hääle kingivad loomtegelastele Bill Murray (“Tõlkes kaduma läinud”), Oscari võitja Ben Kingsley (“Gandhi”), Idris Elba (“Thor: Pimeduse maailm”), Oscari võitja Lupita Nyong’o (“Star Wars: Jõud tärkab”), Scarlett Johansson (“Tasujad”), Giancarlo Esposito (“Breaking Bad”) ja Christopher Walken (“Pulp Fiction”). Filmi lavastajaks on Jon Favreau (“Raudmees”).

Filmi pikkus 1 tund 45 minutit. Pilet maksab 3.50, 3-D-prillid 1 euro.

Mõnus eesti film 


Kell 15 algab kultuurikeskuses vaatajatelt ja kriitikutelt kiitust pälvinud “Päevad, mis ajasid segadusse”.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Filmi peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

“Päevad, mis ajasid segadusse” on Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Klaudia Tiitsmaa, Merlyn Uusküla, Onu Bella aka Igor Maasik, Reimo Sagor, Kait Kall, Kristjan Lüüs jpt.

Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts.

Film kestab poolteist tundi ja pilet maksab 4 eurot.

Raju “Raju Henry”


Kes tahab vältida öiseid halbu unenägusid, peaksid seda filmi vältima, aga märulifilmide armastajale on kell 18 algav „Hardcore: Raju Henry“ õige valik. Paljud välismaised filmikriitikud on seda hullumeelselt tempokat linateost kiitnud. “Raju Henry” on nagu jookse-tulista-arvutimäng, mida vürtsitab kiiksuga huumor.

„Hardcore: Raju Henry“ on põnevusfilm, mida jutustatakse peategelase vaatenurgast. Sa ei mäleta mitte midagi. Eelkõige seetõttu, et su naine (Haley Bennett) on su just surnust tagasi toonud. Ta ütleb, et su nimi on Henry. Viis minutit hiljem sind tulistatakse, sinu naine on röövitud ja sa peaks ilmselt midagi tegema, et teda tagasi saada. Kelle käes ta on?

Tema nimi on Akan. Ta on võimas sõjakunn, kellel on terve palgasõdurite armee ja plaan maailma valitseda. Samuti oled sa sulle tundmatus Moskva linnas ja kõik tahavad sinu surma. Kõik peale salapärase briti tüübi, kelle nimi on Jimmy. Ta võib olla sinu poolel, aga sa pole selles kindel. Kui sa suudad selles hullumeelsuses ellu jääda ja saladuse lahendada, võid ka avastada oma eesmärgi ja tõe oma identiteedi taga. Õnn kaasa, Henry. Seda läheb sul ilmselt vaja.

Lavastaja: Ilya Naishuller. Osatäitjad: Haley Bennett, Sharlto Copley, Danila Kozlovsky, Tim Roth.

Homme on kultuurikeskuses ka muud teha. Kell 17 algab Kaitseliidu Tallinna maleva orkestri ja bigbändi tasuta kontsert. Solist on Airi Allvee. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.