Süüria tsiviilelanikud jäid Türgi piiril lõksu – Daesh ründab, Türgi ei lase põgenikke riiki

Süüria põgenikelaager Türgi piiril, kus inimesed on lõksus.
Süüria põgenikelaager Türgi piiril, kus inimesed on lõksus.

Daeshi terroristidel õnnestus üleeile korraldada Põhja-Süürias mässuliste vastu edukas rünnak, sundides neid taganema turvalisematele aladele. See tõi Daeshi lähemale suurele hulgale sisepõgenikele, kes asuvad Türgi piiri ääres laagris ja on seal lõksus, teatas conflict-news.com.

Kohapealsete aktivistide teatel on Daeshi tegevuse tõttu hukkunud paljud inimesed ning on olnud mitu suurt tulekahju. Piirkonnas tehtud fotodelt on näha, et põgenikud lahkuvad piirkonnast. Inimõigusteorganisatsiooni Human Rights Watch väitel on viimastel päevadel sõjategevuse tõttu ohtlikelt aladelt lahkuma sunnitud üle 30 000 inimese.
Piiriäärsed põgenikelaagrid loodi Türgi abiga, et tekitada Süüria tsiviilelanikele turvaline tsoon. Selleks andis Türgi mässulistele suurtükke, et nende abil hoida eemal Daeshi terroriste. Sellest abist pole kasu olnud, et sest Daesh ründas vastu, poolitades mässuliste positsioonid ja saades enda valdusse ka märkimisväärse osa äsja mässulistele saadetud varustusest.

Põgenike olukorra teeb keeruliseks see, et Türgi on ehitanud Süüria piirile müüri, mille eesmärk on takistada võõrvõitlejate sissepääsu, ent nüüd on see hoopis takistuseks hädasolijatele, kes püüavad end Daeshi rünnakute eest päästa ning Türki põgeneda.

Human Right Watch ja ajaleht The Guardian on teatanud, et põgenike sõnul on neid tulistanud ka Türgi relvajõud, takistades inimesi üle piiri tulemast.

Kogu maailm räägib ISISe (Daesh) rünnakutest, aga need inimesed, kes on kõige suuremas ohus, on nüüd valel poolel betoonseina taga lõksus, rääkis Human Rights Watchi töötaja Gerry Simpson.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.