Videod: 21-aastane noormees teenib päevas 1000 dollarit, proovides erilisi autosid

Kui BBC ajakirjanikud peatusid, et pildistada Parker Nirensteini tema auto kõrval, ruttas parklast välja grupp naisi, kes kõik tahtsid temaga koos pilti teha.

“Kas see on nii igal pool, kuhu sa lähed?” küsis reporter.

“Jah, enam-vähem,” konstanteeris Nirenstein.

21-aastane Parker Nirenstein on USA Michigani ülikooli tudeng, kellel on ebatavaline hobi. Kui ta ei õpi eksamiteks ja veedab oma vaba aega, istub ta eksootilistesse autodesse, sõidab ringi ja arvustab neid.

Ta kasutab mitut kaamerat, kaasa arvatud GoProd, mis filmib sõidu ajal teda ennast, kui ta autost räägib, ja ka otsaette kinnitatud kaamerat, mis näitab, mida autojuhi sõites näeb. Nirenstein salvestab oma sõidud ja postitab Youtube’i kanalisse Vehicle Virgins. Sellel on üle 200 000 jälgija ja on kogunud ainuüksi sel aastal miljoneid vaatamisi.

See on võimaldanud Nirensteinil koguda nii palju raha, et osta päris enda unelmate auto – kollane Lamborghini Gallardo – ja liisida 2016. aasta S-klassi Mercedes-Benz.

Autode kollektsioneerimine on kallis hobi, ent  Nirensteini saab seda endale lubada. Tänavu 20. märtsil tähistas Vehicle Virgins ühe verstaposti läbimist – kanal teenis ühe päevaga 996 dollarit.

Nirenstein ei kuluta aega pidudele, videomängude mängimisele ja niisama hängimisele. See jätab talle aega salvestada ja toimetada suurel hulgal videosid. Filmimisobjektideks on tavaliselt autod, mis on laenatud kohalikelt automüüjatelt või eraomanikelt. Kuid viimasel ajal on hakanud ka autotootjad, nagu Hyundai ja Toyota, saatma talle oma viimaseid mudeleid nädalaks katsetamiseks.

“Jaguar ei laena mulle midagi enne, kui olen 25-aastane,” rääkis  Nirenstein. “Seega pean Jaguari laenama mõnelt omanikult, kui soovin sellega sõita.”

Autosid on talle laenanud ka mõned entusiastid: näiteks kolm Nissan GT-Ri omanikku lubasid Nirensteinil ühel unisel pühapäeval oma autodega sõita lennuväljal.

Youtube’i kanalite statistikat koguva lehe Socialblade andmeil kogub Vehicle Virgins ühes kuus 3300- 27 000 dollarit. See on umbes neli korda rohkem kui suured tarbija-ajakirjad Car And Driver ning Road & Track Youtube’is kokku teenivad.

See näitab, et traditsioonilised meediakompaniid peavad üha rohkem konkureerima mitte ainult teiste ajakirjadega, vaid ka enda lugejatega. Socialblade ennustab, et Vehicle Virginsi videolugude tellijate arv ületab Car And Driveri oma järgmise aasta maikuus.

“Eelmise aasta detsembris ja tänavu jaanuaris oli massiivne, massivne tõus, kui päevane vaadatavus kerkis kahe kuuga 8000-lt rohkem kui 100 000-le. See oli rohkem kui kümnekordne tõus. Varem oli minu enimvaadatud video õpetus, kuidas sõita manuaalse käigukastiga autoga (millel on praeguseks ligi kolm miljonit vaatamist).”

Nirensteini sõnul avastas ta, mis teeb video selliseks, et see hakkab veebis levima. Tema nipp seisneb selles, et Nirenstein filmib nüüd igast proovitavast autost eraldi positiivse ja negatiivse ülevaate. Nn armastuse ja vihkamise videod räägivad lihtsalt sellest, mida Nirenstein tunneb, kui ta autoga esimest korda sõidab – ilma igasuguste eelarvamusteta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.