Uuemõisas elav Rita Helisma on 2011. aasta detsembrist teinud koostööd Wikimedia Commonsile ja jäädvustanud muu maailma jaoks vaatamiseks paljusid Läänemaa kauneid paiku. Eile lisandusid Wikimediasse fotod vanadest Uuemõisa tammedest.

Wikimediasse on jõudnud Helisma pildid Haapsalu Väiksest viigist ja rannapromenaadist, Läänemaa Suursoo hoiualast, Allikajärvest Nõva vallas, sügisvärvides Rohukülast, Haeska linnuriigist, Ridala kirikaiast, Palivere künnapuust, Laine Spa esisel hõbepajul kunagi kasvanud vääveltorikust ja muudki pilkupüüdvat siinsest loodusest. Lisaks on ta esitanud maastikufotosid, mis mujalt Eestimaalt silma hakanud ning endale armsad tundunud.

“Eile lisandusid Uuemõisa tammed, mis on kantud Eesti loodusmälestiste registrisse. Tegin pisikese tiiru tammikusse, vaatamaks, kuidas sealsel tamme-perekonnal elu kulgeb,” rääkis Rita Helisma. “Eks aeg teeb oma töö ja väärikad tammed vananevad ka väärikalt. Täheldasin üllatavat rahu sellel pisikesel maalapil, kus nad paiknevad.

Eemalt kuulsin rähnionu koputusi, kuid teda ennast ei kohanud. Korraga oli taevalaotus kaetud tumeda pilvekardinaga, puulatdvus kohises tuul. Sättisin jakikapuutsi mütsile lisaks pähe ja kui jalad rattapedaalideni jõudsid, hakkas mõnuga kevadist vihma sadama.

Silmailuks sain veel osa vikerkaarest, ent rähniga sarnaselt, pildile mitte. Selle peale ütlen ikka – las midagi jääb ka lihtsalt mälupilti, mida ei pea teistega jagama.”

One Response to "Rita Helisma jagab Wikimedias maailmale fotosid Läänemaa loodusest"

  1. akaasik   18. apr. 2016 at 18:37

    Tànuvààrne tegevus ja oskuslikud leiud.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.