Lihulas peetakse 19. juunil kõrgetasemelised Aleksander Kreegi mälestusvõistlused kuulitõukes

Aleksander Kreek 1947. aastal Stockholmis. F: Wikipedia.
Aleksander Kreek 1947. aastal Stockholmis. F: Wikipedia.

19. juunil, täna täpselt kahe kuu pärast saab Lihula gümnaasiumi staadionil näha taas kõrgetasemelist kergejõustikuvõistlust – peetakse Aleksander Kreegi 3. mälestusvõistlusi kuulitõukes.

Iga aastaga üha esinduslikumaks muutuv kuulitõukevõistlus pakub ka sel aastal midagi uut. Esimesel toimumisaastal 2014 võtsid võistlusest osa meie oma maakonna kergejõustiklased. Eelmisel aastal rõhusime tugevalt sellele, et osaleks võimalikult palju tugevaid atleete. Saime sellega hakkama ja Lihulas tõukas jaanipäevaeelsel pühapäeval lisaks teistele tugevatele koguni Eesti edetabeli viiest paremast neli kuulitõukajat!

Korraldajad panustasid palju, et Lihula spordipublik oma kodumaa parimaid kohapeal võistlemas näeksid. Lisaks peeti lastele ka palliviskevõistlus.

Sel aastal on korraldustoimkond võtnud eesmärgiks läbi viia pikk kergejõustikupäev. Algab see juba hommikul kl 11 laste D- (11-12 a) ja C (13-14 a)-klassi palliviskevõistlustega.

Kell 13 on esimest korda Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel naiste kuulitõukevõistlus. Kell 15 algab päeva peaala – meeste kuulitõukevõistlus.

Nii naiste kui ka meeste kuulitõukes on plaan lubada võistlema kaheksa sportlast, kuid kui registreerimine näitab, et huvi on suur, siis kedagi tagasi ei lükata.

Esimest korda peetaval naiste kuulitõukevõistlustel sooviks näha kahte-kolme Eesti tippu. Selle nimel töö käib.

Meeste kuulitõukevõistlusel oleks üritusele hea visiitkaart, kui võidutulemus hakkaks taas numbritega 17 ja osaleks samuti mitu võistlejat. Esimese mälestusvõistluse võitja Fred Vali on oma osalemist juba kinnitanud.

Lisaks kõigele muule toredale on Aleksander Kreegi mälestusvõistlustega oma ootused Lõuna-Läänemaa sportlastel. Talvel valminud Lõuna-Läänemaa kergejõustiku kõigi aegade edetabelisse võib julgelt pilgu heita. Kas eesootav kuulitõukevõistlus viiks mõne meie piirkonna sportlase ka kümne parema sekka?

Väike spikker ka: naiste edetabeli hetke kümnes tulemus on 9.98 ja tõugatud see A. Palu poolt. Meeste kümnes tulemus aga Endel Veskeri 12.94. Ja need mõlemad tulemused on saavutatud 1954. aastal – 62 aasta tagasi.

Oleks ju aeg praegustel spordinaistel ja -meestel end kümne sisse tõugata.

Jaanus Getreu

Peakorraldaja

Aleksander Kreek:

  • Sündinud Lihulas 21.07.1914
  • Surnud Torontos 19.08.1977
  • Euroopa meister kuulitõukes, Pariis 1938. Tulemus 15.83
  • Neljakordne Eesti meister kuulitõukes

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.