Tartu Ülikooli kogub oma vilistlastelt mälestusi tudengielust

 

Tartu Ülikooli peahoone. F: ut.ee
Tartu Ülikooli peahoone. F: ut.ee

Tartu Ülikool ootab vilistlaste fotosid ja lugusid oma kooliajast, et jäädvustada tudengielu ajalugu. Huvitavamatest mälestustest valmib 21. mail toimuvaks vilistlaskokkutulekuks näitus.

Kõrgkool soovib jäädvustada tudengielu erinevaid aspekte läbi aegade nii nagu seda meenutavad vilistlased. Tartu Ülikooli turunduse peaspetsialisti Teele Araku sõnul on meie seas ligi 70 000 Tartu Ülikooli lõpetanut, ent seni ei ole nii laiaulatuslikku kogumisaktsiooni korraldatud.

“Paljudel on Tartu Ülikoolist toredaid mälestusi – värvikad väljaütlemised õppejõududelt, seigad ühikaelust ja tänaseks unustatud tudengitraditsioonid. Need killukesed ajalugu annavad ilmekalt edasi oma ajastu vaimu ja on seega ülikooli loo säilitamisel väga väärtuslikud,” rääkis Arak.

“Ootame mälestusi kõigilt tänastelt ja kunagistelt Tartu Ülikooli tudengitelt, sest ka see, mis täna võib tunduda argine, omandab aastate möödudes uue tähenduse,” lisas Arak.

Eriti oodatud on meenutused ja fotod õppetööst, värvikatest õppejõududest, ülikooli ruumidest, tudengitraditsioonidest, vaba-aja veetmise kohtadest, ühiselamutest ja muust. Araku sõnul on kõrgkoolile väga oluline kokkuhoidva vilistlaskonna loomine, mille juures on ka ajaloo säilitamisel tähtis roll.

“Alles hiljaaegu lõime uue vilistlasportaali utalumni.ee, millega on tänaseks liitunud juba üle 3000 Tartu Ülikooli vilistlase. Ühtse vilistlasmentaliteedi loomiseks korraldame tänavu ka aegade suurima vilistlaskokkutuleku,” lisas ta.

Meenutusi, mis võivad olla nii pildi, eseme kui ka jutustuse kujul, oodatakse 9. maini e-maili aadressil kokkutulek@utalumni.ee või posti teel TÜ turundustalituse aadressil Ülikooli 18, Tartu 50090.

Kõigi nende vahel, kes saadavad kogumisaktsiooni käigus oma ülikoolimälestusi, loositakse 10. mail välja 10 tasuta pääset Tartu Ülikooli läbi aegade suurimale vilistlaskokkutulekule “Möödaläinud ajad”, mis leiab aset 21. mail. Erinevad sündmused toimuvad kogu päeva vältel. Üritusele on oodatud kõik vilistlased ja ka tänased üliõpilased.

Kuni 30. aprillini maksab kokkutuleku pilet vilistlasportaaliga utalumni.ee liitunutele 25 eurot. Tudengitele ja pensionäridele kehtib kuni 30. aprillini soodushind 15 eurot. Tavapileti maksumus on 35 eurot, tudengitele ja pensionäridele 20 eurot. Rohkem infot utalumni.ee/kokkutulek ja ürituse Facebooki lehelt.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.