Homses Maalehes: Leedo unistab 8 maa-aluse korrusega kompleksi ehitamisest

image004

Vjatšeslav Leedo pikas intervjuus: riik peaks maaelu säilitamiseks seadma soodsama maksu

Praamikuningaks nimetatud Vjatšeslav Leedol on nüüd südamel põllumajandus ja maaelu. Üks unistus on tal rajada pealinna Vabaduse väljaku lähedale kaheksa maa-aluse korrusega hoonekompleks. Leedol jagub teravaid sõnu poliitikute kohta, kes on maaelust võõrdunud ning pakub välja ka retsepti, kuidas peaks maaelu üles upitama.


Kuidas ma peaksin hakkama Eesti presidendiks?

Tänavu 11. oktoobril astuvad Toompea lossi ees punasel vaibal kaks poliitikut. Üks neist, valitud president, läheb andma ametivannet ja pidama avakõnet. Teine on Toomas Hendrik Ilves. Kõlab „Pidulik marss“, mida tunneme presidendi marsina. Mida meil on oodata, analüüsib Maalehes Argo Ideon.


Alo Mattiisen ja tema viie kuulsa laulu originaalid

Sel nädalal oleks Eesti rahvale kõige kuulsamad ärkamisaegsed laulud kinkinud Alo Mattiisen saanud 55aastaseks. Maaleht avaldab tema mälestuseks esimest korda nende viie laulu haruldased käsikirjad.


Ühe igihalja vale anatoomia, mis põrutati Arnold Rüütli suunas

Tänavuste presidendivalimiste eel räägib Jüri Ehasalu selgeks ühe korduvalt avaldatud etteheite, mis on saatnud Arnold Rüütli karjääri: miks tuli Arnold Rüütlil aidata Moskva kõrgel ametnikul kingapaelu siduda?


Vabatahtlikud tegid ära väikelinna politseijaoskonna jagu tööd

Mullu panustasid abipolitseinikud vabatahtlikusse töösse 87 000 tundi oma aega, et muuta kogukonda turvalisemaks ja aidata tuua tänavatele rohkem patrulle. Maaleht kirjutab, milliste raskustega neil on tulnud silmitsi seista.


Eesti jääks praegu tuumakatastroofi tagajärgede leevendamisega jänni

Kui 30 aastat tagasi 26. aprillil juhtus Tšornobõli tuumajaamas õnnetus, saadeti päästeameti endine peadirektor Kalev Timberg katastroofi tagajärgi likvideerima. “Mitte ükski riik ei ole mitte kunagi hästi või väga hästi valmis ühekski tõsiseks tuumaõnnetuseks,” hoiatab Tšornobõli veteran Timberg.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.