RMK istutab Läänemaale 315 000, kogu Eestisse aga 20 miljonit puud

mets

Sel nädalal saab täishoo sisse riigimetsa uuendamine, tänavu paneb RMK kasvama 19,8 miljonit puud. Läänemaa mulda pannakse 315 000 istikut.

Läänemaale istutatakse 10 000 kaske, 155 000 kuuske ja 150 000 mändi.

RMK metsamajanduse peaspetsialisti Rainer Laigu sõnul on metsaistutajatel praegu väga tihedad tööpäevad. “Tänavu saime metsaistutusega alustada tavapärasest pisut varemgi, juba märtsi viimastel päevadel, ent kiireim istutusaeg algab istutajatel sel nädalal,” ütles Laigu. Kokku pannakse riigimetsa kasvama 500 000 puud rohkem kui eelmisel aastal.

Sel aastal istutab RMK väikesele alale katsetuseks biovahaga kaitstud taimi, et hoida eemal noori puid ohustavaid männikärsakaid. Lisaks biovahale kasutab RMK taimede kaitseks kärsaka eest ka liiva, mis kinnitatakse spetsiaalse liimiga taime tüve peale ja mille kare pind ei lase mardikal puud kahjustada.

Kõige enam paneb RMK tänavu riigimetsa kasvama okaspuid: 11 miljonit mändi ja 7 miljonit kuuske. Lehtpuudest istutatakse tänavu põhiliselt kaske, aga vähesel määral ka sangleppa. “Enamus taimi paneme maha kevadel, kuid üle 800 000 kuuse istutame metsa ka sügiskuudel,” selgitas Laigu.

Maakondadest kõige rohkem ehk ligi 3,2 miljonit puud istutatakse Ida-Virumaale, millele järgnevad Pärnumaa 2,3 ja Lääne-Virumaa 2 miljoni puuga.

Kui tavapäraselt viiakse istikud raiesmikule maasturi, traktori või ATVga, siis raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse toimetab RMK väikesed puud juba mitmendat aastat järjest helikopteriga. Kaheksa nädalat kestval metsauuenduse hooajal pakub RMK oma taimlates ja metsas hooajalist tööd 1700 inimesele. Vajalikud töötajad on RMK juba leidnud.

Kokku uuendab RMK tänavu metsa 10 000 hektaril, millest üle 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

One Response to "RMK istutab Läänemaale 315 000, kogu Eestisse aga 20 miljonit puud"

  1. kogemustega metsamees   20. apr. 2016 at 22:22

    160 tuhat puud loomadele söögiks,järele jäävad ainult kuused :(( MIKS RMK ei õpi lõpuks ometi vigadest. Kas siis sedasi on lootust metsa taastada. EI-EI ja veelkord EI. Olles ise istutamisega tegelenud,näen nendel lankidel tühjust kuhu said maha männid ja kased. Loomad söövad need lihtsalt ära. Selleks olen loobunud istutus tööst.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.