Vaivara vallas tehti kahjutuks lennukipomm, evakueeriti 60 inimest

Lennikupomm_Olginas_20042016

Ida-Eesti pommigrupp tegi täna Ida-Virumaal Olgina külas kahjutuks sõjaaegse lennukipommi FAB 250. Pomm oli 2,1 meetrit pikk ja sisaldas umbes 100 kg lõhkeainet.

Lõhkekeha hävitamise ajal kehtis ohutsoon raadiusega 1200m, ohualalt evakueeriti inimesed. Alates kella 12.00 oli liiklusele suletud Tallinn-Narva maantee 205-208 kilomeeter Olgina külas, ümbersõit oli korraldatud Narva-Arumäe ja Lapiotsa-Soldina maantee kaudu.

Ettevalmistustöid lõhkekeha hävitamiseks tehti alates reedest (15.04), kui lõhkekeha põllult leiti. Demineerimistööde läbiviimisesse kaasati Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri politseinikud, Maanteeamet ning Vaivara vallavalitsus.

„Taolise suure leiu hävitamiseks oli tarvis ära teha üsna suur töö. Kohe, kui oli selge, et seda lennukipommi kohapealt ära viia ei ole võimalik, määrasime ohuala. Ohualasse jäi aga nii Tallinn-Narva maantee kui ka aianduskooperatiivi üks osa ning teised elumajad. See aga tähendas, et pommi hävitamise ajaks oli liiklus 3-kilomeetrisel lõigul vaja sulgeda ning inimeste ohutuse tagamiseks oli vaja nad ohualast evakueerida,“ rääkis Päästeameti demineerimiskeskuse Ida-Eesti pommigrupi juhataja Rauno Raidloo.

„Politsei evakueeris 4,5 ruutkilomeetriselt ohualalt 60 inimest. Ohuala sisse jäid valdavalt vaid suvemajad, seetõttu suhtusid inimesed evakuatsiooni mõistvalt ja politsei toimetas nad bussidega Narva linna. Osad, kes soovisid kohapeale jääda, said peavarju Olgina rahvamajas,“ ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Alar Karu.

Lennukipommi hävitamiseks rajati pommi ümber kaitsevallid, mis võimaliku plahvatuse tekkides oleks takistanud ohtlike fragmentide laiali lendamist. „Eesmärgiks oli hävitada see lõhkekeha ilma detonatsiooni esile kutsumata,“ ütles Päästeameti demineerimiskeskuse Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Ragnar Reiljan.

Kella 16-ks õnnestus lennukipomm hävitada ilma täieliku detonatsiooni tekitamata. Inimesed lubati tagasi oma kodudesse ning liiklus Tallinn-Narva maanteel taastub kella 17-ks.

Ohuala

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.