Päästjad pidid korduvalt kustutama tahmapõlenguid

Päästeamet kutsub üles puhastama oma majade lõõre, sest sagenenud on tahmapõlengud.

Kevad on käes ning selja taha jääb pikk kütmisperiood. Nüüd on kõige õigem aeg ahjud, pliidid, korstnad, katlad uuesti puhtaks teha.

Tahmapõleng korstnas on selge ja kõige ohtlikum märk sellest, et küttesüsteemid vajavad puhastamist. Paljudel on arvamus, et kui nad on lasknud näiteks pool aastat tagasi korstnapühkijal korstna ja küttekolded ära puhastada, siis endal ei ole enam midagi muud teha, kui kütta.

Tegelikkus on aga see, et küttesüsteemide puhtus sõltub sellest kui intensiivselt neid kasutada ning mida kütmiseks kasutatakse. Ka majaomanikud ise peaksid aegajalt nende puhtusele silma peale viskama ja vajadusel ise pühkima või kutsuma korstnapühkija.

Saaremaa:

20. aprillil kell 20.47 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Mustjala vallas Liiva külas. Esimesena sündmuskohale jõudnud Leisi vabatahtlikud selgitasid välja, et elumaja korstnas oli olnud tahmapõleng. Maja omanik ise oli enne päästjate saabumist olukorra kontrolli alla saanud kustutades tulekahju pulberkustutiga. Leisi vabatahtlikud päästjad jäid olukorda jälgima.

20. aprillil kell 17.40 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Lääne-Saare vallas Kärlas. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga ning jälgisid mõnda aega olukorda korstnas.

Pärnumaa:

20. aprillil kell 21.09 sai häirekeskus teate korstnapõlengust Kilingi-Nõmmes Sambla tänaval. Päästjad kustutasid tahmapõlengu korstnas pulberkustutiga.

Järvamaa:

20. aprillil kell 9.58 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Koru valda Vao külla. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu.

Hiiumaa:

20. aprillil kell 17.24 teatati häirekeskusele elumaja tulekahjust Kärdlas Eha tänaval. Teataja sõnul oli terve maja suitsu täis ning tema andmetel oli maja teisel korrusel ka vanem naine. Teatajal paluti naine majast välja toimetada. Päästjate saabumisel selgus, et ühes korteris oli esialgsetel andmetel süttinud veekeetja juhe ning see oli omakorda süüdanud lähedalasuva põlevamaterjali. Päästjad kustutasid tulekolde ning tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas korterielaniku haiglasse.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.