Haapsallu asuvad elama viis sõjapõgenikku Süüriast

Süüria põgenikelaager liibanoni. F: Ivar Soopan
Süüria põgenikelaager liibanoni. F: Ivar Soopan

Haapsallu jõuavad aprilli lõpus viis Süüria sõjapõgenikku – peres on ema, isa ja kolm väikest last. Pereisa on õppinud automehaanikuks, naine on töötanud meditsiinivaldkonnas.

Süüriast põgenesid nad hirmust pideva pommise ja muu sõjategevuse ees. Nad on esimesed sõjapõgenikud, kes jõuavad Eesti ametliku kokkuleppe alusel Haapsallu.

Perekond jõuab Haapsallu aprilli viimastel päevadel. Neile sõidab vastu MTÜ Pagula tugiisik. Neid ootab Haapsalus kolmetoaline üürikorter, mis on leitud avalikult üüriturult ja mille on põgenike jaoks valmis sättinud Pagula meeskond. Pere edasine toetamine toimub Haapsalu linnavalitsuse ja MTÜ Pagula koostöös.

“Kuna tegemist on inimestega, kes on palju läbi elanud, siis vajavad nad ennekõike aega ja rahu uude koju sisseelamisel. Palume austada nende inimeste privaatsust ja loodame kogukonna mõistvale ning sõbralikule suhtumisele,” ütles Pagula tegevjuht Maarja Pikkmets.

Pagula on Haapsalus ja Läänemaal tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on aidata siia piirkonda saabuvatel sõjapõgenikel meie ühiskonnas hästi integreeruda, et nad oleksid võimelised ka kohaliku kogukonna arengusse panustama.

Pagula soov on, et põgenikud õpiksid kohalikku keelt ja tunneksid siinset kultuuri, leiaksid endale elamispinna, töökoha ja lastele sobiva haridustee.

Mittetulundusühing püüdleb selle poole, et Haapsalus ja Läänemaal oleks võimalike siia saabuvate pagulaste jaoks olemas tugiisikud, keeleõpe, majutus.

Pagula koordineerb ka vabatahtlike võrgustikku ning koolitab tugiisikuid ning on partneriks üleriigiliselt pagulasteemat koordineerivale siseministeeriumile ja sotsiaalministeeriumile.

Pagula teeb koostööd kohalike institutsioonide ja organisatsioonidega: Lääne maavalitsusega, Haapsalu linnavalitsusega, Ridala vallavalitsusega, Haapsalu kutsehariduskeskus, Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži ja Läänemaa Arenduskeskusega.

Eesti on avaldanud valmisolekut ümber asustada või paigutada kuni 550 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Kõik rahvusvahelise kaitse saajad peaksid Eestisse jõudma kahe aasta jooksul.

4 Responses to "Haapsallu asuvad elama viis sõjapõgenikku Süüriast"

 1. Janar   22. apr. 2016 at 20:17

  viin auto remonti siis mehaaniku juurde, lisab väikse nitro (loe:pommi) ka mootori vahele

  Vasta
  • ege   23. apr. 2016 at 09:26

   Või siis teeb korralikult korda ja ei tõmba naka üle kõrvade nagu mõni kohalik joodik-remondimees.

   Vasta
 2. Kass   23. apr. 2016 at 14:46

  Vajavad aega ja rahu kohanemiseks? Pigem vajavad ikka kohalikud head närvi, et nendega kohaneda. Rikkas linn see Haapsalu…

  Vasta
 3. reinis   26. apr. 2016 at 01:58

  …….ja kõige tipuks EESTI eestlastelt ei küsitagi nende rojude lubamist siia!

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.