Haapsalu kõige ohtlikum ülekäigurada kaob, uus sebra tuleb Maxima juurde

Screen Shot 2016-04-22 at 16.24.48

Haapsalu linna liikluskomisjon otsustas teisipäeval peetud koosolekul, et kaotatakse linna kõige ohtlikum ülekäigurada aadressil Posti 42, teatas linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Suletakse Posti 42 ees asuv ülekäigurada, mis on õnnetuste arvu poolest Haapsalu kõige ohtlikum. See ülekäiguraja juures on juhtunud väga palju õnnetusi jalakäijatega. Samuti on olnud ka autode omavahelisi plekimõlkimisi.

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikmani sõnul on paljuski põhjus selles, et vanalinna poolt tulles on kaks sõidurada ning kui ühel radadest auto aeglustab, et inimest üle tee lasta, siis teisel rajal olev auto ei märka teed ületavat inimest. „Selliseid ohtlikke olukordi on sellel ülekäigurajal suhteliselt tihti,“ lisas Vikman.

Ülekäiguraja sulgemisel on lähimad ülekäigurajad Tallinna mnt ristmikul ja valgusfooriga jalakäijate ülekäigurajal Posti 37 maja ees.

Uus ülekäigurada rajatakse Maxima poe kõrval oleva Posti 26 ette. Samuti joonitakse ümber Maxima poe parkla ning keelatakse Tallinna maantee poolt tulevatel autodel vasakpööre Maxima poe esisesse parklasse.

Peeter Vikmani sõnul peaks uue ülekäiguraja loomine ning vasakpöörde sooritamise keelamine muutma liiklust antud kohas oluliselt turvalisemaks.

Uus ülekäigurada saab turvalise ja kaasaegse valgustuse.

One Response to "Haapsalu kõige ohtlikum ülekäigurada kaob, uus sebra tuleb Maxima juurde"

  1. elanik lapseema liikluseohver   23. apr. 2016 at 17:02

    millal ometi tuleb balgusfoor tallinna mnt ja tamme tn. see tema peab ukskord ka loppema. mittu seal oli juba pahandusi.see kusimus on ohus mittu aastaid tehke ometi….

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.