Haapsalus sõlmitakse hea tahte leping Läänemaa korvpalli arendamiseks

korvpall

Teisipäeval 26. aprillil kohtuvad Alexela KMLi veerandfinaalseeria kolmandas mängus BC Kalev/Cramo ja BC Valga/Valka Maks&Moorits. Tippkorvpalli ei näe Haapsalus just sageli, seega võiks läänlaste jalad tulla teisipäeval kella 18.30-ks Wiedemanni spordihoonesse.

Lisaks sellele, et tippkorvpall on jõudnud üle mitme aasta Haapsallu, on mäng oluline kuna kohapeal lüüakse käed korvpalli arendamiseks Haapsalus ja Läänemaa valdades – kokku viies omavalitsuses. Hea tahte lepingule kirjutavad alla Korvpalliliit, Haapsalu linn, Noarootsi, Lääne-Nigula, Ridala ja Lihula vald, samuti Läänemaa Spordikool.

Leping tähendab, et neis paikades on olemas ja on leitud noortetreenerid, kes ühendatud jõududega saavad hakata pühendunumalt tööd tegema, et Läänemaa ja Haapsalu tugevamalt korvpallimaastikule tagasi tuua.

„Eesti korvpallikaardil on kohti, mille pärast oleme alaliidus muret tundunud, Haapsalu on üks neist. On väga hea meel Haapsalus ja Läänemaal on jää liikuma hakanud. On treenerid, kes tahavad siin tööd teha. Loodame lähitulevikus rõõmuga selle töö vilju näha,“ märkis EKLi president Jüri Ratas.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles omalt poolt lisas: „Haapsalu korvpalli hiilgeaeg oli hooajal 1992/93, mil me meistriliigas tegusid tegime ja peale medalimeeskondade kõiki võitsime. Loodame, et nende noorte baasil, kes nüüd süsteemselt siin treeningutele on saanud, tekib aastatega võistkond, kes võiks meie saavutust vähemalt korrata.“

Aga lisaks sellele toimub saalis muudki. Peetakse Alexela poolajamäng, millega loositakse välja auto kasutusõigus nädalaks ajaks. Perioodil 22.-25.04 aprill saab Alexela gaasiaautot uudistada Haapsalu Kaubamaja ees, mängupäeval Spordihoones.
Esimesed 50 tulijat saavad kingituseks mahuka aprillikuu ajakirja Basketball. Samas võtame vastu ajakirja Basketball tellimusi ja müüme ajakirja ning korvpalliraamatuid. Mängupause aitavad täita tantsugrupid.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.