Koolijalgpalli võitis Lihula gümnaasium

DSC_0692 DSC_0696 DSC_0700

Selle õppeaasta viimased koolidevahelised jalgpallivõistlused Läänemaal peeti Haapsalu kunstmurustaadionil. Toimusid Läänemaa Koolispordiliidu meistrivõistlused 4.-6. klasside õpilastele.

Turniirist võttis osa 9 kooli 11 võistkonnaga. Rõõmu teeb, et ikka ja alati on koolide jalgpallivõistlused osavõturohked ja need on koolispordivõistlused, millest võtab osa koole igast Läänemaa nurgast.

Just see ongi oluline, sest koolispordi võlu on ju ikka eelkõige liikumise tähtsustamine ja võistlustest osavõtmine. Kuid ka koolisport on sport ja kui mängus on medalid, siis lapsed proovivad läbi oma oskuste parimat. Ja lapsed on väga tublid, sest koolide mängutase on tõusnud.

Kindlasti on siin peapõhjus selles, et kõikide koolide võistkondades on mängijaid, kes osalevad jalgpallitreeningutel mõne klubi juures või koosnevad koolide võistkonnad jalgpalluritest, kes kõik igapäevaselt selle spordialaga tegelevad.

Tulised alagrupimängud – Lihula gümnaasiumi suur ülekaal

Käesoleva õppeaasta 4.-6. klasside jalgpallivõistlust võib iseloomustada kahtepidi. Esiteks käisid medalimängudele pääsemiseks mõlemas alagrupis väga tõsised pallilahingud.

Kindlasti oli üheks põhjuseks see, et turniiri reglement oli karm. Finaali pääsesid ainult alagruppide võitjad ja pronksimängule alagruppide teised. Seega libastuda ei tohtinud.

Esimeses alagrupis olid väga lähedal finaali jõudmisele Haapsalu põhikooli 5. klass, Palivere põhikool ja Haapsalu linna algkool. Lõpuks oli kindlam Haapsalu põhikooli 5. klass.

Teises alagrupis oli samuti intriigi. Kuigi finaalipääseja Lihula gümnaasium alistas kõik oma vastased, käis pronksimängule pääsemiseks tõsine heitlus. Kuigi Taebla gümnaasium ja Haapsalu põhikooli 6. klass olid võrdsed, said siiski medalimängule linnapoisid.

Kohamängudes oli 9.-10. koha kohtumises Haapsalu linna algkooli II võistkond parem Ristist.

7.-8. koha mängus alistas Oru kool tulemusega 2:0 Taebla gümnaasiumi ja 5.-6. koha kohtumises Palivere põhikool, pärast 1:1 normaalaega penaltidega Ridala põhikooli.

Medalimängud olid aga ühepoolsed. Haapsalu linna algkooli I võistkond alistas Haapsalu põhikooli 6. klassi tulemusega 5:2. Finaalis oli aga Lihula gümnaasiumi ülekaal veel suurem.

Finaalivastane Haapsalu põhikooli 5. klass alistati väga kindlalt, tulemusega 5:0! Läänemaa KSL meistriks tulnud kool võitis kõik kuus mängu ja lõi vastastele 29 väravat, jättes enda värava puutumata.

I Lihula gümnaasium: Virgo Vallik, Marten Põld, Henry Põld, Randy Põld, Markus Sõber, Sander Sõber, Mario Reks, Kardo Roosma, Siim Urb, Andero Polberg. Treener Jaanus Getreu.

II Haapsalu põhikooli 5. klass: Kert Kallas, Kasper Liik, Hendrik Karnau, Markus Anet, Henri Tsupsman, Henri Suder, Ralf Luks, Reio Laherand, Rasmus Laherand. Õpetaja Erkki Lass.

III Haapsalu linna algkooli I võistkond: Trevor Uustalu, Sten Veski, Tormi Mehide, Sander Soome, Robin Uspenski, Kevin Uspenski, Veiko Vilta, Markus Kõre. Treener Aavo tomingas.

4. Haapsalu põhikooli 6. klass. Õpetaja Erkki Lass.
5. Palivere põhikool. Õpetaja Väino Munskind.
6. Ridala põhikool. Õpetaja Pille Raudsepp.
7. Oru kool. Õpetaja Renno Silde
8. Taebla gümnaasium. Treener Ulrika Tülp. Õpetaja Enn Kerge
9. Haapsalu linna algkooli II võistkond. Treener Aavo Tomingas.
10. Risti põhikool. Õpetaja Ulrika Tülp.
11. Kullamaa keskkool. Õpetaja Peep Jõevee

Õppeaastal palju võistlusi. Parim kool Lihula gümnaasium

2015/2016 õppeaastal toimus Läänemaa koolidele 8 erinevat jalgpallivõistlust. Võistelda said kõik. Turniirid toimusid nii 1.-3. klassidele, tütarlastele 7.-9. klass, poeglastele 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass.

Parimad selgitati nii saalijalgpallis kui ka õuejalgpallis.

Võistlusi Läänemaal oma maakonna koolide lastele korraldasid: Läänemaa Koolispordiliit, Spordiliit Läänela, Eesti Jalgpalli Liit, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Läänemaa Jalgpalliklubi.

See, et lastele korraldab võistlusi nii palju erinevaid organisatasioone näitab, et on kellele turniire pakkuda ja muidugi saavad koolid Läänemaal kõige rohkem osa just jalgpallitegemistest. Selle taustal suur kiitus ka kõigile spordiõpetajatele.

Väga tähtis on ka see, et võistlustelt ei riisu koore ainult linnakoolid või gümnaasiumid, vaid medalivõite tähistavad ka pisematest pisemad.

Sellel õppeaastal näiteks 15 õpilasega Vatla kool, mis võitis II koha 1.-3. klasside turniiril. Kokku aga said medalimekki tunda sellel õppeaastal 9 (!) Läänemaa kooli. See on ülimalt meeldiv.

Kolmandat õppeaastat järjest on Läänemaa parim kool jalgpallis Lihula gümnaasium. Juba teist õppeaastat on meie maakonna kool võitnud medali ka Eesti KSL meistrivõistluste finaalturniirilt. 2014/2015 õppeaastal tulid Lihula gümnaasiumi 7.-9. klasside tüdrukud Eesti koolide meistriks ja 2015/2016 õppeaastal said Haapsalu põhikooli sama vanad poisid II Ikoha.

Koolide pingerida 2015/2016 Läänemaa võistlustel:

1. Lihula gümnaasium; 3 kulda, 2 hõbedat, 0 pronksi
2. Haapsalu põhikool 2, 1, 3
3. Taebla gümnaasium 1, 2, 0
4. Läänemaa ÜG 1, 1, 1
5. Haapsalu linna algkool 1, 0, 1
6. Vatla algkool 0, 1, 1
7. Virtsu kool 0, 1, 0
8. Noarootsi kool 0, 0, 2
9. Ridala põhikool 0, 0, 1

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.