Osa Haapsalust saab 2. maist autode kiiruspiirangu 30 km/h

Karja tänav.
Karja tänav.

Haapsalu linna liikluskomisjon otsustas teisipäeval peetud koosolekul, et Tallinna maanteest põhja poole jäävatel tänavatel muudetakse sõidukite piirkiirust 30 kilomeetrini tunnis.

Haapsalu politseijaoskonna ettepanekul muudetakse kiiruspiirangut alates 2. maist. Kiiruspiirangu märgid paigaldatakse tänavate algusesse, mis jäävad Tallinna maanteest põhja poole. Nende tänavate hulgas on Kase, Lehise, Vahtra, Metsa, Jalaka, Niine, Turu, Posti, Jüriöö, Kalevi ja Kalda tänavad.

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikmani sõnul on piirkiiruse langetamine üks osa liikluse turvalisemaks muutmisel Haapsalu vanalinnas. „Liikluskomisjon arutas, kuidas oleks võimalik vanalinnas liiklemist turvalisemaks muuta ja leidis, et piirkiiruse alandamine annaks mõistliku efekti.“

Vikmani sõnul on piirkiiruse alandamist edukalt kasutatud ka mujal. „Suur osa Stockholmi kesklinnast on näiteks 30 ala ning tänu sellele on liiklus rahulikum ja sujuvam,“ selgitas Vikman.

Liikluskomisjoni otsus piirkiirust alandada oli üksmeelne.

2. maist alates muutuvad ka linnaliinide bussigraafikud ning vanalinna ettevõtjad saavad alustada suveterrasside paigaldamist. Bussigraafikud muutuvad selliselt, et koolipäevadel ei sõida liin nr 1 Algkooli peatuse juurde. Liini lõpp-peatuseks jääb Kalda. Bussipeatused Lossiplats, Karja ja Ehte viiakse üle Kalda bussipeatusesse ning bussipeatus Okase muuseum viiakse üle Mihkli tänava nurgale.

One Response to "Osa Haapsalust saab 2. maist autode kiiruspiirangu 30 km/h"

  1. Endine elanik   22. apr. 2016 at 14:41

    Haapsalu = Stockholm?
    Kannibalism on veel olemas mõnedes perifeeriaalades. Haapsalu on perifeeriaala Eesti mõistes. Hakkakem kannibalideks.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.