Sindis oli õnneliku lõpuga paadiõnnetus

Sindi pais.
Sindi pais.

Eile õhtul oli õnneliku lõpuga veeõnnetus Sindis kuulsa paisu läheduses. Häirekeskusele teatati, et jõel on ümber läinud paat ning vees on inimene. Päästjate abi ei vajatud, sest vanem mees saadi kaldal olnud inimeste abil veest välja.

Tegemist oli õnneliku õnnetusega. Sündmusest ajakirjanduses ilmunud fotodelt võib näha, et kalastajal ei olnud seljas päästevesti. Päästevesti kandmine ei ole küll kohustuslik, kuid iseenda turvalisuse nimel peaksid kõik, veekogule minnes, seda siiski kasutama.

Eelmisel aastal uppus Eestis 39 inimest. 21% neist olid kalamehed ja ükski uppunud kalamees ei kasutanud turvavarustust.

Päästeamet tuletab kõigile meelde, et selle aastal keskendub üle-eestiline Teeme Ära talgupäev muuhulgas ka veeohutusele. Talgulised saavad muuta oma kodukoha supluskohad turvalisemaks püstitades nende kallastele veeohutusstendi.

Veeohutusstend on puidust, lihtsa konstruktsiooniga ehitis, millele kinnitatakse ohutuse infotahvel ning viskeliiniga päästerõngas. Stend ehitatakse talgukorras, päästevahendid annab talgulistele Päästeamet.

Kuigi talguid saab registreerida 7. maini, tahame kõigi huviliste tähelepanu pöörata sellele, et veeohutuse talgu ja taotlus päästevahenditele tuleks registreerida hiljemalt 23. aprillil. Nii on kindel, et päästevahendid jõuavad teieni enne talgupäeva.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.