Video: Viis elu lihtsustavat leiutist, neist üks on hoo sisse saanud Eestist

Generation Challenge teeb ülevaateid leiutistest, mis muudavad meie elu lihtsamaks. Hiljutises ülevaates on valikus viis “vidinat” ning nende seas on ka Bolt Knot – võtmehoidjat meenutav mobiili lisa-aku. Selle väljamõtlemisel on osalenud ka Eesti elektroonikainseneribüroo Hedgehog elektroonika peainsener ja tehniline juht Indrek Rebane. Bolt Knot sai tuule tiibadesse just Eestist. Selle leiutise tutvustust näeb alates videos alates 3. minutist.

Bold Knoti loojateks on Palestiinast pärit Lama Mansour ja Ismat Tuffaha, kes kodumaal ideed ellu viima hakates põrkasid mitmete takistuste vastu, sealhulgas oli probleeme vajalike materjalide kätte saamisega, kirjutas eelmisel aastal Delfi.

Hakates uurima, mis võimalused oleks neil väljaspool Palestiinat oma toodet edasi arendada, kandideerisid nad Tartus asuvasse ärikiirendisse Builit ning said ka kevadises programmis koha. Neile meeldis Eesti asukoht ning hea ühendus muu Euroopaga. “Siinne start-up’idele loodud ökosüsteem annab uskumatult head võimalused kasvamiseks ning samas pole Eestis väga kallis elada,” rääkis üks asutajatest Ismat Tuffaha.

Bolt Knot kogus raha Indiegogo veebikeskkonnas ja sai annetajatelt eelmise aasta juulikuu keskpaigaks ligi 144 000 dollarit. Seda oli üle nelja korra rohkem kui Bolt Knot algselt saada soovis.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.